Kukaan ei rakasta minua. Pitäisiköhän sitä lähteä ihan suosiolla taivaaseen?
Taas joulu yksin
Taivaaseen?
11392
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Hienoa, että skuku vihdoin avautuu palstalle yksinäisyydestään et sillei hei! Elämä on niin arvokas, että sen lopettaminen ei todellakaan kannata hei! Elät vain kerran!
huomenna näkee kasan sukulaisia,se riittää yli vuodeksi et seuraa on liikaakin.
Ei minuakaan kukaan rakasta. Lähden Thaimaaseen tai siis Thaimaahan.
se saa riittää tänä jouluna.kakkua,thainaposteltavaa ja mutsi tuo kinkkua.
Itsemurhan tekijä joutuu aina helvettiin.
se joka yhtyy mieheen niin kuin naiseen jne.eiks se jotenki näin menny.mun ei tarvinnu osallistua uskonnontunneille ku en kuulunut kirkkoon mut teppo varmaan kuulu ja voi kaikkitietävänä valaista mihin ne heput joilla on hinku tuhkaluukulle joutuu?
Helvettiin homot joutuu, onhan Jumala "hylännyt" heidät häpeällisten himojen valtaan". Voisi jopa sanoa että Jumala vihaa homoja.
Ja uhkapelurit, niin voittavat kuin häviävätkin, joutuvat myös helvettiin.
Jos pelaa ammatikseen voitollista urheiluvedonlyöntiä niin en puhuisi uhkapelaamisesta vaikka riskiä onkin. Yhtä suuret riskit ne on rahastoissa ja osakkeissa yms. Uhkapelaaminenhan tarkoittaa sitä että pelaa sellaisella rahalla jota ei ole varaa hävitä. Ammattilaispelaajakin pelaa periaatteessa peruskassan korkorahoilla ikään kuin sijoittaisi osakkeisiin.
Nykyään on mahdollista elättää itsensä urheiluvedonlyönnillä jos homma on hallinnassa. Eikä siitä saa syntiä tekemälläkään paitsi tietty jos edustaa tiettyä lahkoa..
Tietysti se harmittaa ketä tahansa kun joku pelaa isoilla panoksilla singlevetoja ja voittaa lähes aina. Ei se ole syntiä että on hyvä jossain asiassa. Kysymys on lahjakkuudesta ja taidosta. Jostain syystä raha on se nykyajan mittari millä menestystä mitataan. Raha ei kuitenkaan takaa onnea mutta se antaa mahdollisuuden asua, hankkia ravintoa ja yleisiä hyödykkeitä.
Minä tulin sinua varten, jota jouluna paleltaa
Minä synnyin talliin ja seimeen, voin sinua rakastaa
Minä tulin sinua varten, jolla ei ole ystävää
Minä tulin sinua varten, saatan sinua ymmärtää
Sillä sinä olet minulle rakas, olen tähtesi kärsinyt
Sinä olet minulle rakas, ota minut vastaan nyt
Sillä sinä olet minulle rakas, minä kannoin tuomion
Sinä olet minulle rakas, ovi taivaan auki on
Minä tulin sinua varten, jota ihmiset pettävät
Minä tulin sinua varten, jonka toiset jo jättivät
Minä tulin sinua varten, joka yössä nyyhkytät
Minä tulin sinua varten, joka yksin sairastat
Sillä sinä olet...
Minä tulin sinua varten, jota mammona kahlitsee
Minä tulin sinua varten, jota rihkama hallitsee
Minä tulin sinua varten, joka helposti lankeat
Minä tulin sinua varten, jota kahleet sitovat
Sillä sinä olet...
Minä olen sinua varten,joka toisista jälkeen jäit
Minä olen sinua varten, joka hylkäävät katseet näit
Ja taivas on sinua varten, joka lepoa ikävöit
Vein ryövärin kanssani kotiin, miksi yhä epäröit
Sillä sinä olet minulle rakas, olen tähtesi kärsinyt
Sinä olet minulle rakas, ota minut vastaan nyt
Sillä sinä olet minulle rakas, minä kannoin tuomion
Sinä olet minulle rakas, ovi taivaan auki on...
http://www.youtube.com/watch?v=Y_L9yBrxEGY
Et voi sanoa ettei kukaan sinua rakasta. Moni on kokenut saman kuin sinä mutta on ollutkin väärässä.
Ainakin Jumala rakastaa meitä jokaista koska on meidät luonut. Lisäksi Jumalalla voi olla varattuna joku ihminen jossain joka rakastaa sinua ja joka etsii tietämättään sinua. Eräänä päivänä tienne kohtaavat ja haluat sitoutua tähän ihmiseen. Vain elämällä elämän luonnolliseen päätökseen saat tietää mitä kaikkea Jumala oli suunnitellut sinua varten. Siitä voit olla varma että Jumala ei tahdo kenenkään päättävän päiviään omin päin, ei missään olosuhteissa. Se on karmea synti Luojaa vastaan sillä hän antoi hyvyydessään meille ainutkertaisen elämän maan päällä.
Minä kehoitan sinua rukoilemaan Jumalalta apua että hän saisi hallita sinua ja sinun tekemisiäsi ja että saisit elämänhalusi takaisin. Paholainen kuiskuttaa ja kehottaa syntiin joka päivä. Paholainen eli Perkele yrittää estää sinua tekemästä Jumalan tahdon mukaisia tekoja. Synnit saa anteeksi joka katuu ja tunnustaa ne.
Synti kahlitsee ja armo vapauttaa! Jeesus syntyi jouluna meidän kaikkien vapahtajaksi! Uskomalla Jeesukseen pääsee taivaaseen!
Joulu on armon juhla! Hyvää ja siunattua joulua sulle!
http://www.youtube.com/watch?v=pNYKZqx4h1Y
10v. hautaamisen jälkeen selostamaan juttuja siihen mihin se jäi sillon.tatskatkin on raamatun mukaan kiellettyjä ja moni muu asia, mut joku partanen hemmo olis niinku boss ei oikee uppoo,jos mr.gillette olis ollu olemas tauluis roikkuis joku parraton heppu.mitä porukka kunnioittais.ja suurimmalla osalla on joku muu tyyppi pomona esim.buddha,muhammed,ahmed ahne jne.