Voisivatko palstan kolminaisuus-sotilaat lupautua joulurauhaan? Mohikaani, ekivaari, Jonah, ml213, Jaikal jne., voisitteko lupautua olla avaamatta yhtään kolminaisuutta käsittelevää keskustelua ennen kuin joulun pyhät ovat menneet ohitse.
Olisiko mitenkään siis mahdollista, että yhtään aihetta käsittelevää ketjua ei enää avattaisi? Jos oikein hyvin kävisi saattaisi torailu ja riitely vaieta palstalla edes Jeesuksen syntymän kunniaksi.
Tämä olisi monelle varmasti ihan hyvä joululahja.
Olisiko mitenkään siis mahdollista, että yhtään aihetta käsittelevää ketjua ei enää avattaisi? Jos oikein hyvin kävisi saattaisi torailu ja riitely vaieta palstalla edes Jeesuksen syntymän kunniaksi.
Tämä olisi monelle varmasti ihan hyvä joululahja.
Vastaukset 8
Vanhimmat
ateistina ja pitkään palstan menoa tarkkailleena voisin sanoa ettei onnistu. Eivät nämä malta olla rähisemättä... Edes omana juhlapyhänään :)
Hyvää keskitalvenjuhlaa kuitenkin kaikille, katsantokannasta riippumatta :)
Sinä itse aloitit taas uuden kolminaisuus aloitteen? Ja tässä sitten heti vastaus.Sehän on Helluntailaisten oma asia jos he haluavat uskoa kolminaisuuteen.Uskonvapaus nääs.Ja tästäkö on kiinni Joulurauha,kolminaisuudesta? Heikko usko vai?
jouluaattona klo 12:00. Joka sitä rauhaa rikkoo, häntä rangaistakoon, niin kuin asiaan kuuluu!
Pikkulapset ovat poikkeus. He saavat käyttää vapaasti äänioikkeuttaan.
´
Tärkein ja että me muistamme antaa Jeesuxelle sen mikä Hän kaipaa lahjaxi me itsemme Kunnia Kunnia kunnia syntymäpäivä Sankarille !!! Yli 2000 v syntymäpäivä !!
56 "Aabraham, teidän isänne, riemuitsi siitä, että hän oli näkevä minun päiväni; ja hän näki sen ja iloitsi." 57 Niin juutalaiset sanoivat hänelle: "Et ole vielä viidenkymmenen vuoden vanha, ja olet nähnyt Aabrahamin!"
58 Jeesus sanoi heille: "Totisesti, totisesti minä sanon teille: ennenkuin Aabraham syntyi, olen minä ollut."
´
Minulle tämä; Jeesus on Kristus,- Jumalan Poika on niin selkeä asia, etten ole tavinnut tehdä avauksia,- enkä tee ensi vuonnakaan. Vain epävarmat ihmiset asiasta avaavat yhäuusia ja uusiaavauksia vuodesta toiseen.
MINÄ SAAN SYNTTÄRI LAHJAKSI KÄRCHER K 2,02 PAINEPESURIN
MINÄ PESEN SITTE SILLÄ PAINEPESURILLA ULKOSAUNAN SEINÄT JA LATTIAT JA AUTOTALLIN LATTIAN
JA AUTOT