Pieni rautaisannos Baltianmaiden

Sekavaa oli Viron, Latvian ja Liettuankin itsenäistyminen
http://www.uta.fi/suomi80/teema8.htm
176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Baltit on raiskattu niin monta kertaa Venäjän ja Ruotsin toimesta että hyvä kun saavat edes välillä olla itsenäisiä ilman jatkuvia sotia ja kurjuutta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


itsenäistymisestä kirjoitti:

Sekavaa oli Viron, Latvian ja Liettuankin itsenäistyminen
http://www.uta.fi/suomi80/teema8.htm

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu