Minne hävinnyt

Kansa haluaa tietää, miten meidän rahojamme huijataan "kehitysavun" nimissä, kun rakennetaan paskahuussi afrikkaan ja nussitaan myös meidän rahoja miljoona euroa "lemmenseikkailuihin" afrikkalaisen linnan juhlien kunniavieraan kera.
Kuka päättäjistä on niin hullu, että antaa rahojamme huijareille.
3468
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

päättäjistä sekä muut hyysärit lahjoittaisivat varmasti koko suomen varat africaan mieluummin kuin esim sotaveteraaneille tai vanhuksille!

Äänestä

Fakta on että länsimaiden (Esim. Ruotsi, Saksa...) kehitysapu ja sosiaali tuki menee esim. Somaliassa klaanien sodan tukemiseen.

Äänestä
  • helvetisti vaan pyssyjä somaliaan ja rajat kiinni ulkoapäin, ensin tietysti lähetetään Suomessa loisivat "nuppineulapäät" kotiin lomalle, raskaista töistä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tahdomme tietää kirjoitti:

Kansa haluaa tietää, miten meidän rahojamme huijataan "kehitysavun" nimissä, kun rakennetaan paskahuussi afrikkaan ja nussitaan myös meidän rahoja miljoona euroa "lemmenseikkailuihin" afrikkalaisen linnan juhlien kunniavieraan kera.
Kuka päättäjistä on niin hullu, että antaa rahojamme huijareille.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu