Näitä saatanan naurettavia matala ÄO fennojen paska juttuja tältä palsalta kannata lukea
Tsekatkaa faktat vaikkapa Wikipediasta
Fennot vittuun
5159
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Matala-äö-fenno kirjoitetaan välimerkillä. Paskajuttu on yhdyssana. Palsalta ei lueta juttuja, vaan palstalta. Taidat olla kirjoitustaidostasi päätellen svedu?
fenno joka provoilee
siis ei sveko?
on alunperin tullut meille Ruotsista. Koko älymystöhän oli ruotsinkielisiä. Jos et tiennyt, niin lueppa historiaa. Suomen ensimmäiset kirjailijat, säveltäjät ja tiedemiehet olivat ruotsin kielisiä. Sehän ei tunnu hyvältä, mutta täälläkin huomaa, että olemme heikon itsetunnon omaavia metsäläisiä. Mutta mehän voimme sivistyä? Vai mitä?
Yrjö Väisäläkö ruotsinkielinen? Tai Ilmari Virtanen?
Ruotsin kuningaskunnan takapajulalla ei ollut merkittäviä tiedemiehiä ainakaan 400 vuoteen. Joku taksonomian perustaja Linneaus ei todellakaan ole mikään ylpeyden aihe.
Ne tiedemiehet mitä Ruotsilla oli 1900-luvulla johtuu siitä että kiitos suomalaisten vuoden 1809 uhrausten ei ruotsalaisten tarvinnut 117 vuotta olla osana takapajuista ja kehittymätöntä Venäjää joka oli aina kaikessa jäljessä muita ja jossa suurin osa väestöstä oli maaorjia ja lukutaidottomia talonpoikia.