Painonpudotus/Elämäntapa remontti

Nainen Keravalta

Löytyykös keravalta kaveria painonpudotusurakkaan , pudotettavaa on reilusti ja tsemppaajaa kaipailisin. Liikunta muotoina on meikäläisellä uinti ja sauvakävely , joskus salillakin saatan piipahtaa :)
Sinä nainen/naiset, jolla on myös tarkoituksena pyrkiä kevyempään olotilaan ja ryhdistäytyä liikunnan suhteen, jos kiinnostaa mennään vaikka yhdessä porukalla sinne hallille tai sauvailemaan.... ? Tai vaikkapa jalkapallokentälle rytistelemään.. ;)

Uusi vuosi uudet kujeet!

5

624

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Toinen nainen Kerava

      Porukalla liikkuminen on mukavaa ja kun kaikilla on sama tavoite , tuo painonpudotus, voi jakaa kokemuksia , iloja ja suruja sekä onnistumisen tunteita!

      Kuka uskaltaa lähteä mukaan?

      Minä ainakin!

      • --laihduttaja--

        Moikka!
        Joo, ehdottomasti olen mukana. Tsemppiä ja kannustusta puolin ja toisin. Itsellänikin paljon pudotettavaa.


      • nainen keravalta
        --laihduttaja-- kirjoitti:

        Moikka!
        Joo, ehdottomasti olen mukana. Tsemppiä ja kannustusta puolin ja toisin. Itsellänikin paljon pudotettavaa.

        Tahtoisitkos lähteä uimaan tahi salille vaiko sauvailemaan?
        Olisko sauvakävelylenkki hyvä alkuunsa?


      • se alkuperäinen
        nainen keravalta kirjoitti:

        Tahtoisitkos lähteä uimaan tahi salille vaiko sauvailemaan?
        Olisko sauvakävelylenkki hyvä alkuunsa?

        Sähköpostiin riksu.ripatti( at )suomi24.fi


    • effektit ongelmia

      On se nähty että tulee tuollasesta monelle elämäntapahelvetti! Ei enää irti pääse siitä kierteestä kun laihduttaa ja lihoo ja laihduttaa ja lihoo.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      58
      3713
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      82
      3109
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      63
      2310
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      14
      1520
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      65
      1309
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      87
      1159
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      29
      1019
    8. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      981
    9. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      55
      965
    10. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      47
      952
    Aihe