Israel ja USA taas rosvoretkillä, nyt

Oma YLEmme uutisoi kieli ruskeana (vai oisko kuivunutta verta):

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/12/israelin_rannikolla_valtava_maakaasuloyto_2255410.html

Kyseinen esiintymä sijaitsee 130km Haifasta. Paremmin voitaisiin siis uutisoida, että kaasua on löydetty Libanonin ja/tai Kyproksen rannikolta.
Miksi Suomessa niellään kaikki juutalaispropaganda 110%:sti?
Ollaanko pääsemässä muka kakunjaolle, hah, hah....

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3902180,00.html
193
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Silti tämä väki saa pommeja niskaan jatkuvasti ja mitään vastaiskua ei saa tehdä, kun se olisi tuhmaa. Hamasin homot juoksee pitkin maita ja mantuja tappamassa israelin väkeä ja se on sitten sallittua. Israel on mailman vittumaisimmassa paikassa, kun siinä hilluu Iran, Iraq ja muutama muu hullu maa ja bonuksena sitten se munattomien impojen poppoo aliguigan pojat.

Se "löytö" on 220% varmuudella terroristien, eli näiden Israelin kavereitan isku paikka heiti, kun sinne jotain aletaan tekemään. Jos sitten pikkasen ympäristä saastuu turhista pommeista tai muusta terroristi leikin tuloksista, niin sehän on Israelin vika kuitenkin.

Ratkaisu: Rysäytetään se alue mailmankartalta hittoon ja pidetään vapautunut alue ittellä. Näin jäis moni terrori temppu tulematta ja amerikan talotkin pysyis pydessä. Mut alueellehan menee suomalaisia ihan omasta tahdosta vaikka riskit on suuret. Se porukka vois silleen kans hävitä samassa rysäyksessä.

Lähiidän itkut alkaa jo riittää, mut alueella satutaan tekee isoja pyssy kauppoja monen maan kanssa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Välimerellä kirjoitti:

Oma YLEmme uutisoi kieli ruskeana (vai oisko kuivunutta verta):

http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/12/israelin_rannikolla_valtava_maakaasuloyto_2255410.html

Kyseinen esiintymä sijaitsee 130km Haifasta. Paremmin voitaisiin siis uutisoida, että kaasua on löydetty Libanonin ja/tai Kyproksen rannikolta.
Miksi Suomessa niellään kaikki juutalaispropaganda 110%:sti?
Ollaanko pääsemässä muka kakunjaolle, hah, hah....

http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3902180,00.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu