eläimiä rakastavien ongelma on se ettei saa näyttää rehellisesti rasistisuuttaan toisille! tekopyhyyttä!!!
on muka oltavava eläinrakas eläinten suojelija mutta samaan aikaan tappaa ja kiduttaa eläimiä. sellaisia kaksinaamaisia jakomielisiä ovat mm. satiaisia, täitä jne tappavat eläinten rakastajat!
on muka oltavava eläinrakas eläinten suojelija mutta samaan aikaan tappaa ja kiduttaa eläimiä. sellaisia kaksinaamaisia jakomielisiä ovat mm. satiaisia, täitä jne tappavat eläinten rakastajat!
Vastaukset 5
Vanhimmat
luulisi että monellakin "narupäällä"on ainakin hiuksissaan monenlaisia ötiäisiä niin ruokkoamattomilta ne nayttää.
eläimiä yli kaiken, ehkäpä he ovatkin suomalaisten eläintä rakastavien esikuvina ja päämääränä.
Elämää kunnioittaakseen jainalaiset askeesimunkit saattavat pitää kasvojensa edessä suojaa välttyäkseen nielemästä pieneliöitä. Jotkut lakaisevat tietä edessään, jotteivät tappaisi muurahaisia ja muita eläimiä.
Jainalaiset ovat kasvissyöjiä, mutta myös juurekset ovat kiellettyjä, koska niitä esiin kaivettaessa voivat madot ja muut mullassa elävät eliöt vahingoittua.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Jainalaisuus
Matin ja Tepon sävelin; Lampaan takana on paimen, joka ihanasti rakastaa ja sitä ei voi vastustaa...
Siinäpä ongelmaa kerrakseen. Ainakin lampaalle.
1. rakastan eläimiä
2. teen vapaaehtoistyötä
3. en välitä onko ihminen mm. tumma/vaaleaihoinen tai ateisti, eläinaktivisti tai homo
4. ainut mitä en siedä on itserakkaat ja rasistiset ihmiset
SUOMEKSI: olen suvaitsevainen ja rakastan eläimiä. (jokainen elää tavalaan)
Ettet vaan ois saanu vesikauhua tai muuta sekotautia. Kirjoittamasi teksti on aika rasistista. Lue kirjoittmas teksti vielä pariin kertaan, niin etköhän itekki tajua ettei tossa oo päätä eikä häntää.
En muuten ole koskaan tappanut satiaisia enkä täitä. En ole sellaisista koskaan kärsinyt.