Kaupunginhallituksen musta kasikopla ei ole omaa töppöystään vielä korjannut väärien ja valheelisten asia kirjojen oikaisussa. Eli Suomeksi sanottuna puhdistanut Asko Kervisen mainetta. Työkirjassa ei ole Askolla yhtään virallista töiden laiminlyöntiä.
Turha on Asko Kervisen töitä mennä keneltäkään pyytämään, kun Kotkan kaupunginhallitus ei puhdista Askon mainetta ja anna hänelle mahdollisuutta elää kunniallista elämää ilman mustien listojen painolastia.
Turha on Asko Kervisen töitä mennä keneltäkään pyytämään, kun Kotkan kaupunginhallitus ei puhdista Askon mainetta ja anna hänelle mahdollisuutta elää kunniallista elämää ilman mustien listojen painolastia.
Vastaukset 5
Vanhimmat
laitas niiden nimet, jotka teki rikosilmoituksen ja myöskin niiden nimet, jotka ei tehnyt. Itse en niitä nimiä muista.
Mustan 8-koplan jäsenet:
- Vesa Salminen
- Eeva-Liisa Frilander-Paavilainen
- Raimo Hynninen
- Ritva Kallioniemi
- Pasi Hirvonen
- Rauli Ylimäki
- Pia Hurtta
- Veijo Kilpeläinen
Puhtaat pulmuset:
- Jorma-Kalevi Merivirta
- Semi Lommi
- Pirjo Tujula
- Rita Komulainen
-
joka myös salli palkan korotukset. Mitenkäs tämä nyt näin !?
Veijokin tiesi mustien listojen laittomuuden ja että niiden tiedot kuuluvat Askolle todisteeksi asianosaisjulkisena tietona.
Veijon on turha esittää puhdasta pulmusta, kun tieten tahtoen lähti Askoa sortamaan!
Veijolla on paljon omalla tunnolla asioita, jotka pitäisi käsitellä.
On nyt kokoomuksen valttikortti jos palkankorotukset estetään.