Jo vuonna 1981 puhuttiin suuresta öljylöydöstä joka raamatun perusteella olisi löydettävissä Israelin alueelta, Mooseksen siunauspuheen "Asser kastaa jalkansa öljyyn..." perusteella ja kun tiedettiin eräänkin kristityn teksasilaisen öljymiehen sen innoittamana etsivän siellä öljyä.
Olin silloin piirtänyt raamattuuni kartan alueesta ja sijoittanut nykyajan kaupungitkin sinne. Kuinka sattuikaan, että nyt löydetty suuri maakaasuesiintymä on juuri Haifan kaupungin lähellä 130 km päässä, juuri siellä minne olin tulevaisuudessa tapahtuvan löydön sijoittuvan!
Aika ihmeellistä. kertakaikkiaan!!
Olin silloin piirtänyt raamattuuni kartan alueesta ja sijoittanut nykyajan kaupungitkin sinne. Kuinka sattuikaan, että nyt löydetty suuri maakaasuesiintymä on juuri Haifan kaupungin lähellä 130 km päässä, juuri siellä minne olin tulevaisuudessa tapahtuvan löydön sijoittuvan!
Aika ihmeellistä. kertakaikkiaan!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Juutalaiset ovat vain ryöstäneet maan Palestiinalaisilta ei Välimerestä ole puhuttu mitään.
Koko juutalaisten ryöstämä maa-alue on n, 200 km ja merelle 130-180 kilometriä on uimalla pitkämatka.
Ja Gazasta on samamatka! Ja takuulla ei juutalaiset sitä tänäpäivänä omista.
luepa raamattu niin tiedät kenen maa israelin maa on paljon suurempi kuin nyt kuuluu israelille helpotan ja laitan tähän linkit
http://www.nic.funet.fi/pub/doc/religion/christian/Bible/html/finnish/1933,38/4Moos.34.html
http://www.nic.funet.fi/pub/doc/religion/christian/Bible/html/finnish/1933,38/Joos.1.html
MATTEUS 24.
" Siellä missä Raato on, sinne kotkat kokoontuvat." Jo vuonna 1972 lukuisat profeetan lahjoilla varustetut puhuivat siitä, että kyseinen raato kuvaa Öljyesiintymää, ja Jeesus antaa tämän vinkin eli merkin joka toteutuu juuri ennen viimeisiä tapahtumia. Öljy nimittäin muodostuu eläinten raadoista jotka tarpeeksi kauan ovat maanalla muhimassa ja muuttumassa niin kaasuesiintymäksi, kuin myös öljyksi. Nuo kotkat tulkitaan myös Haaskalinnuiksi, eli Korppikotkiksi eli nykyisiksi suurvalloiksi joidenka tunnuksena tuo Kotka on. Jos tuo esiintymä on tarpeeksi suuri, niin USA tulee kaikin keinoin yrittämään saada sen itselleen ja se tietää välirikkoa Israelin ja USA:n välillä, kuten ennustettu on kirjoituksissa ja niinpä lähtee vyöry liikkeelle ja olemme lähempänä lopputapahtumia pakanain kohdalla ja Kaikkivaltiaan kääntymisessä Israelin puoleen.
AIKAA ON TODELLA VÄHÄN, ehkä vain muutama vuosi jos sitäkään.