Suomalaisten häpeä

Estää vilkun käytön.
Hävetään niin paljon ettei vilkkua uskalleta pitää päällä.
Tästä se johtuu se vilkun vähäinen käyttö.
4331
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kaikkein heikoimmin vilkku tuntuu toimivan niin sanotuissa premium-merkeissä.

Äänestä
  • Premium autoissa, oli ne sitten uusia tai ikäloppuja raatoja 80-luvulta, ei tunnu vilkku toimivan.

    Äänestä

  • tumma pikkuautoilija kirjoitti:

    Premium autoissa, oli ne sitten uusia tai ikäloppuja raatoja 80-luvulta, ei tunnu vilkku toimivan.

    Toimivat vilkut tulevat vasta viimeisen osamaksuerän yhteydessä.

    Äänestä

Tyhmintä on se vajavainen vilkun käyttö, käyttää vilkkua mutta lähes turhaan eli räpsitään vain ja laitetaan liian myöhään vilkku päälle, kyllä tämä kertoo paljon näistä kuskeista että näihin pelleihin ei juuri liikenteessä kannata luottaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Häpeämätön jantteri kirjoitti:

Estää vilkun käytön.
Hävetään niin paljon ettei vilkkua uskalleta pitää päällä.
Tästä se johtuu se vilkun vähäinen käyttö.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu