Muutoksen perustaja ja tiukka kansanmies Juha Mäkiketelä kirjoittaa todellisuus.orgiassa nimimerkki Hagbardille näin:
Nimimerkki Hagbard: "Kukaan ei kai oikeasti ole huolissaan kansojen geneettisestä sekoittumisesta. Ongelmanahan tässä on kansakuntien maantieteellinen sekoittaminen".
Mäki-Ketelä: "Vaikka tämä aihe kiinnostaa minua täsmälleen yhtä paljon kuin se kuuluisa sattumanvaraisesti valittu sähkötolppa välillä Tampere-Turku, niin nyt on ihan pakko kommentoida: kyllä muuten on huolissaan. Ainakin eräs turkulainen ihokarvojensa väriä mainostava friikki".
Kuka kumma on tuo "Turkulainen ihokarvojensa väriä mainostava friikki"?
Keronenko?
Mäkiketelä ja "Turkulainen friikki"?
6
444
Vastaukset 6
- Veikko Pilvi
sen harmaan partansa, niin olis vähän nuorekkaampi.
- JM-K
Ja sitä paitsi parranvärjääminen on sen toisen turkulaisen heiniä. Sen rotan naamaisen.
- Race Liberal
JM-K kirjoitti:
Ja sitä paitsi parranvärjääminen on sen toisen turkulaisen heiniä. Sen rotan naamaisen.
Samasta Todellisuus.orgista poimittua:
"Mitä tulee Ellilään, niin hänellä on hauska tapa käydä linkkailemassa Facebook-profiiliini jotain Hommafoorumille kirjoitettuja itkuviestejä.
Sen vielä jotenkin ymmärtää, että joku tasapainoton hörhö itkee jossain netissä nimimerkin takaa minun oletettua takinkääntöäni.
Sen sijaan sen ymmärtäminen, että joku toinen tasapainoton hörhö linkkailee sen ensimmäisen tasapainottoman hörhön kirjoituksia jonkun nobodyn FB-profiiliin onkin jo psykologisestikin mielenkiintoinen haaste. Olen tähän asti olettanut, että Ellilä yrittää vain aukoa minulle päätään. En oikein keksi muuta selitystä. Voihan se toisaalta olla niinkin, että Mikko elää ihan eri todellisuudessa (p.n.i.) kuin me normaalit ihmiset."
- Ekko Millilä
Mikko Ellilä on mainostanut ihokarvojensa väriä. Mikko Ellilä on siis eräs Homman ideologisista johtajista.
- Rotuylioppilas
Omien sanojensa mukaan Ellilä on täysverinen Hallstatt Nordic -rodun valioyksilö. Kyseinen alarotu muodostaa pohjoisen eli valkoisen rodun puhtaimman ja vähiten afrikkalaisiin, seemiläisiin ja itäaasialaisiin sekoittuneen osan. Erityisenä Hallstatt Nordic -tunnuspiirteenä Ellilä mainitsee hopenhohtoisen ihokarvoituksen, joka on valkoista ihonväriäkin vaaleampi. Hallstatt Nordic -rotua tavataan lähinnä Länsi-Suomen rannikkoseuduilla. Ellilän mukaan itäsuomalaiset kuuluvat muutenkin eri rotuun kuin länsisuomalaiset. Eli puhe homogeenisestä Suomen kansasta on vailla rodullisia perusteita.
- Yleensä........... .
Rotuylioppilas kirjoitti:
Omien sanojensa mukaan Ellilä on täysverinen Hallstatt Nordic -rodun valioyksilö. Kyseinen alarotu muodostaa pohjoisen eli valkoisen rodun puhtaimman ja vähiten afrikkalaisiin, seemiläisiin ja itäaasialaisiin sekoittuneen osan. Erityisenä Hallstatt Nordic -tunnuspiirteenä Ellilä mainitsee hopenhohtoisen ihokarvoituksen, joka on valkoista ihonväriäkin vaaleampi. Hallstatt Nordic -rotua tavataan lähinnä Länsi-Suomen rannikkoseuduilla. Ellilän mukaan itäsuomalaiset kuuluvat muutenkin eri rotuun kuin länsisuomalaiset. Eli puhe homogeenisestä Suomen kansasta on vailla rodullisia perusteita.
Kannattaa lukea näitä ellilän tekstejä enemmänkin jos ja kun joku häntä täällä pitää esimerkkinä asiaan jos toiseenkin. Sekaisin se on, en sano mä vaan teksteistään tulee ihan selväksi asia. Hommaan ei taida liittyä sen enempää kuin muutokseenkaan.
Yleensä olen kohtelias mutta tällä kertaa sanoin asian suoraan koskapa täällä joku häntä mainostaa parissa triidissä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ampuminen kylpylässä
Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa751749- 241226
Kemijärvellä vesionnettomuus
Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as341112Hei, voitko kuunnella
Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu135933Joku porukka lähtenyt täältä
Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.189836- 64704
- 77642
Olipa yllätys
Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo192629On todella ikävää
Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit79608- 49581
Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä
Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,32528- 55517
- 57502
- 36484
Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?
Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.25457Kai sä mies ymmärrät..
..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast28432- 33423
- 40417
- 16409
- 82398