Tala ei ole suomalainen!

Kaikki otsikossa.
11198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Tala on SUPER SUOMALAINEN.

Äänestä
  • Pikemminkin (natsi)saksalainen:

    Pikemminkin (natsi)saksalainen:

    Heikki Tala kirjoitti 14.2 19:35:

    SL myy AKS:n pienoislippua monien muiden maailman lippujen joukossa. Liiton toimissa on monenmoista ostettavaa tukemaan toimintaamme. Käväiskääpä Aurorankatu 7 A 1:ssä (eduskuntatalon naapurissa) ostoksilla.


    Heikki Tala kirjoitti 4.2 19:22:
    Jos Suomea halutaan nimittää jatkossa natsimaaksi tai fasistimaaksi, kun suomen kielestä tulee ainoa virallinen kieli, niin mitäpä tuosta.

    Äänestä

TALA kirjoitti 14.6 9:42

"Tämä on tuttua tekstiä:

-Ruotsi on meille aina ja iankaikkisesti vain vanha vainooja, kavala kauhea ja julma hirmuinen.

-Suomenruotsalaiset pettävät aina ja iankaikkisesti.

-Edessä on suomenruotsalaisuuden mustan kirjan kirjoittaminen ja hurrien tekemisten totuuskomissiokäsittely.

-Ruotsia ja ruotsalaisia on syytä vihata

-Sitä voi kuvata sanalla viha. Myös inho ja kuvottavuus sopivat.

-Rasistisen ja sortavan kielipolitiikan vihaaminen on oikeutettua.

-On todella valitettavaa, että suomenruotsalaisen hegemonian murtaminen ei näytä onnistuvan ilman suoraa toimintaa. Suomalaisuutta ei tänään enää olisi ilman Suomalaisuuden liittoa, AKS:aa, IKL:ttä, suojeluskuntia ja lottia - Siperiassa olisi joitakin rippeitä.

Ja joka sana on totta edelleen."

Äänestä

Tala on kyllä suomalainen,mutta sinä et ole ruotsalainen - vaan pelkkä rantahurri.

Äänestä
  • eli siis tyypillinen nettifenno

    Äänestä

  • YÖK! kirjoitti:

    eli siis tyypillinen nettifenno

    Tala on suomalainen ja aloittaja on rantahurri - eikä ruotsalainen,kuten haluaisi.

    Äänestä

  • suomalainen mies, joka on uskaltanut puolustaa oikeudenmukaisuutta ja vieläkin 70 vuotiaana jaksaa vastustaa pakollista ruotsia.
    Muistakaa: Heikki Tala on Perussuomalaisten ehdokas Uudellamaalla kevään vaaleissa.

    Äänestä

  • minun sankarini kirjoitti:

    suomalainen mies, joka on uskaltanut puolustaa oikeudenmukaisuutta ja vieläkin 70 vuotiaana jaksaa vastustaa pakollista ruotsia.
    Muistakaa: Heikki Tala on Perussuomalaisten ehdokas Uudellamaalla kevään vaaleissa.

    Vain lipposen 1/4 suomalaisuutta.

    Kyllä Talassa on sitä enemmän.

    Äänestä

  • minun sankarini kirjoitti:

    suomalainen mies, joka on uskaltanut puolustaa oikeudenmukaisuutta ja vieläkin 70 vuotiaana jaksaa vastustaa pakollista ruotsia.
    Muistakaa: Heikki Tala on Perussuomalaisten ehdokas Uudellamaalla kevään vaaleissa.

    Jos Ernest Hemmingway olisi kirjoittanut kirjan eräästä tunnetusta Heikistä, mitähän siinä olisi lukenut ja mikä olisi ollut kirjan tyylilaji?

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Vanhus_ja_meri

    Äänestä

  • meriselitys kirjoitti:

    Jos Ernest Hemmingway olisi kirjoittanut kirjan eräästä tunnetusta Heikistä, mitähän siinä olisi lukenut ja mikä olisi ollut kirjan tyylilaji?

    http://fi.wikipedia.org/wiki/Vanhus_ja_meri

    Talan pakkoruotsi vastaisuutta. Ei se sua vihaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.-. kirjoitti:

Kaikki otsikossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu