masennus

silja

Menetin sen takia muutamia vuosia haluamalla vain poistua tästä maailmasta. Käytyäni ihan pohjalla päätin, että jos nyt ei ala muutosta tapahtumaan niin en jaksa enää. Sitten pikku hiljaa oloni parantuikin enkä ollut enää se kauhea elämäänsä kyllästynyt kiukkuinen lohikäärme kuin olin muutamia vuosia ollut. Voitin masennuksen ja tunnen taas iloa niistä elämän ihan pienistäkin asioista ja olen onnellinen.

Elämäni suuri rakkaus vaan meni hukkaan kun minulla ei sairauteni takia ollut hänelle paljon mitään annettavana. =( =( =(
Vaikka olenkin onnellinen niin sydämessäni on vielä yksi suuri aukko, joka on tarkoitettu exälleni. Hän ei tule varmaankaan enää takaisin ja se sattuu, koska nyt olen taas oma iloinen ja tasapainoinen itseni ja minulla olisi hänelle niin paljon annettavaa! Haluasisin korjata kaikki häntä kohtaan tekemäni laiminlyönnit ja muut turhat kiukuttelut.

Parasta kai vain yrittää unohtaa ja toivoa että joku päivä saan kokea taas sen ihanan rakkauden tunteen, sen täytyy olla näin terveenä vieläkin parempi tunne!

5

1152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ilman katkeruutta

      vaikuttaa että olet ollut masentunut kariutuneen suhteen takia. voit oppia rakastamaan luontoa, pelkästään linnut laulut kertoo että elät, olet ehkä elämille allerginen joten sinun täytyy kanalisoida mahdollisuus näyttää ja tuntea että välität ja sinusta välitetään muihin asioihin.
      esimerkiksi koiran takaisin antama rakkaus ja lojaalisuus on sitä mitä petetyt ihmiset tarvitsee, kissa voi olla parempi ratkasisu jos ei pysty ulkoiluttumaan usein. myös ihmiselle osoitetut hvyät aikomukset antaa palautetta.

      • Liekki

        ..omaa Kultaa.


    • masetunu kans

      Toivon Sinulle kaikkea hyvää, rakkauttakin.
      Olet ansainnut vain hyvän ystävän rinnallesi tukien Sinua ja hyväksyen Sinut sellaisena kuin olet. Lähellä olo hyvän ystävän kanssa ja hellyyttä antaen monet asiat tulee voitetuksi.
      Olen Sinun puolellasi

    • TtttäyskÄÄnnös

      Tiedän tunteen.
      Minulla puhkesi masennus pahana viime vuoden alussa (se näytti kasvojaan jo pari vuotta aiemmin) ja sen mukana mentiin nopeasti pohjaan saakka, tuli viiltelyt, kukaa ei osannut auttaa. Exäni ei puhunut asiasta minun kanssa, ei hän ymmärtänyt pahaa oloani - sanoi että mä saan lähteä jos moinen olotila ei ala paranemaan. Ei ihme, että sitten salasin kaikkia pahoja tekojani häneltä.
      Sitten tapasin nykyisen kultani, jonka avulla olen totaalisesti päässyt masiksesta yli. Muutin pois suurkapungista (helmikuun paikkeila) ja nyt elän ilman masislääkkeitä saati pahoja oloja.
      En mieti exääni, ei hän tehnyt mitää auttaakseen. Se oli silloin ja nyt on nyt.

      Kesän alkuja Sinulle =))))

    • jarpe

      ei kannata katsoa,ellei ole menossa siihen suuntaan..onnea sulle elämässäs =D

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lopetin kokonaan ravintoloissa ruokailun ja juomisen

      Ravintoloissa hinnat ovat aivan naurettava korkealla. Alkoholin juomisessa ravintoloissa ei ole senkään vertaa järkeä.
      Maailman menoa
      162
      2329
    2. Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä

      Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin
      Rovaniemi
      22
      2134
    3. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      495
      1642
    4. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      311
      1398
    5. Kasteen merkityksestä ihmiselle

      Jeesuksen hyvä ystävä Nikodemus meni heti Jeesuksen kasteen jälkeen kysymään häneltä kasteen merkityksestä ihmiselle. J
      Kaste
      420
      1219
    6. Miesmäinen vanha nainen joka kulkee lastenvaunujen kanssa

      Mikähän kaheli tämä yks kaupungilla karvahattu päässä kulukeva vanha eukko on joka työntää lastenvaunuja. Onhan sitte
      Kuhmo
      20
      1207
    7. Molemmat päät

      aivan tulessa😫 Miksi pitää ihmisen tällaisesta kärsiä??? Jos koko ajan pnettaa, niin miksi sitä seksiä ei voi sitten s
      Ikävä
      134
      1076
    8. Ethän leiki kanssani J- mies

      Jos oletkin joku pelimies, jolla monia vaihtoehtoja, katkon kylmästi yhteyden. En jaksa sellaisia miehiä.
      Ikävä
      107
      1055
    9. kukaan ei pakota kasteeseen..

      Kommentointi estetty, joten kommentoin tähän.Kukaan ei pakota pakkokasteesta puhuvaa kastamaan lastansa.Noloa edes ehdot
      Kaste
      400
      1035
    10. Liikenne onnettomuus

      Luin juuri Ampparista Konneveden kauheasta onnettomuudesta jossa menehtyi 60-luvulla syntynyt mies. Onko kellään tarkemp
      Konnevesi
      9
      922
    Aihe