Hyvä virkiä

Tämän päivän Ilkassa juttu.että Lapuan virkiä sai aika kovanluokan vahvistuksen ensi kesän naisten superpesiksessä!Nimittäin Tanja Vehniäinen teki ensikesäksi sopimuksen Virkiän kanssa loppiaisena!Kyllä luultavasti Virkiän naiset saattaa taistella ensikesänä jopa kultamitalistaki,hyvä niin ei muutakuin kaikki vaan kesällä kentänlaidalle kannustamaan naisia!
10760
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

vähempää kiinnostaa.

Äänestä

Virkiä on melkoinen rasite lapualasille veronmaksajille. Urheiluseuraan "maasottaminen" tulisi lopettaa verovaroista.

Äänestä
  • Ei kai sitä likkaa verorahoilla tänne kustanneta?

    Äänestä

  • ällistynyt. kirjoitti:

    Ei kai sitä likkaa verorahoilla tänne kustanneta?

    jolle JUMANKAUT verorahoja paasataan!sai muistaakseni 16000 euroa avustuksia kaupungilta eli verorahoja

    Äänestä

aboriginaalien touhua.

Ihan perseestä.

Äänestä

Naispesäpallo on lesbonaisten laji Lapualla.

Äänestä
  • pelata naispesäpalloa homomiehenä. Kokeile jotain muuta lajia, jos eivät huolineet sua mukaan. Vaikka suohukuttautumista.

    Äänestä

On se vaan mahtavaa, kun meillä on näinkin hyvä pesisjoukkue kyllä siihen kannattaa vähän rahoja satsatakin.
Ön hyvä olo kun kaikki raha ei mene noiden vandaalien pahan tekemisten korjaamiseen.

Äänestä
  • PESIS ON KUNINGASLAJI JA SITÄ LAPUA TARTTOO KOITTAKAA NY TAJUTA SE VÄHÄ ÄLYYSET VELLIHOUSUT!!!!!!!!!!!

    Äänestä

  • PESIS ON POP kirjoitti:

    PESIS ON KUNINGASLAJI JA SITÄ LAPUA TARTTOO KOITTAKAA NY TAJUTA SE VÄHÄ ÄLYYSET VELLIHOUSUT!!!!!!!!!!!

    Lapualla elää vahvana menneen maailman naivi ja vaarallinen harha urheilusta kansakuntaa pelastavana tekijänä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Itse paikallemenijä kirjoitti:

Tämän päivän Ilkassa juttu.että Lapuan virkiä sai aika kovanluokan vahvistuksen ensi kesän naisten superpesiksessä!Nimittäin Tanja Vehniäinen teki ensikesäksi sopimuksen Virkiän kanssa loppiaisena!Kyllä luultavasti Virkiän naiset saattaa taistella ensikesänä jopa kultamitalistaki,hyvä niin ei muutakuin kaikki vaan kesällä kentänlaidalle kannustamaan naisia!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu