mä oon 98 syntyny tyttö joka haluis näyttelijäks. jos tiiätte jonkun keinon jolla vois toteuttaa mun unelman nii kertokaa. mulla ei oo aikaa mennä teatterikouluun tai -kerhoon. pliis vastatkaa!
Haluun näyttelijäks!
tytsy98
5440
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
p.s. asun tampereel
lisää 8 vuotta että tulet täysi ikäiseksi ja saat aivot omaan käyttöön.
ja voit hakea teatterikouluun jos olisi sitten aikaa enemmän.
ihmeellisen kiireinen olet 12 vuotiaaksi. vatsahaava varmaan 15 vanhana jo.
Jos et ehdi harrastaa teatteria, harjoitella, etkä opiskella Teatterikorkeakoulussa, sinusta ei koskaan tule näyttelijää. Ei kukaan opi viuluakaan soittamaan, jos ei ehdi opetella nuotteja ja harjoitella soittamista.
Ite olen teatterialan ammattilainen, harrastanut sitä ensin, päässyt avustajaksi teatteriin ja sitten käynyt Teatterikorkeakoulun. Koulun jälkeen täytyy jatkaa omassa ammatissa kehittymistä koko loppuelämä, muuten ei ammatissa pärjää!
Etsi jokin helpompi, jos laiskottaa tai on parempaa tekemistä, joka pitää kiireisenä.
kovin menestynyt näyttelijä, kun tollee poraa...
Heh. Teatterissa on muitakin ammatteja, kuin näyttelijä!
Työ on mukavaa, ei sitä muuten tekisi. Krista B. ei ole mun oikea nimeni, en ole näyttelijä vaan ohjaaja.