Hyvämaineinen missi kilpailu

Tiedustelija123

Olen tässä mietiskellyt.
Onko hymytyttö (Hymy lehden järjestämä) hyvämaineinen kilpailu? Olen kuullut, että ei se voittaja kyllä paljoakaan mainetta saa kuin joku Miss Helsinki tai mitä niitä vielä on ? Vai saako?

Ja tossa ohimennen näin mainoksen Janina F uimapukumalli kilpailusta. Saako voittaja todella 10 000 e ?
Ja lisäksi miksi voittajista löytyy niin vähän kuvia ja ei paljonkaan tietoa ?

Kiitos Etukäteen

2

596

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jotain tiedonmurusia

      Hymytyttöjähän on ollut varmaan jo kymmeniä vuosia. Keikistelevät lähinnä siellä Hymyn sivuilla. Eipä tuo mikään pahamaineinen kisa taida olla, mutta en tiedä onko siitä isommin hyötyä voittajalle. Janina F mallikisan voittaja toimii Tokmannin Janina F -malliston uuden katalogin mallina ja tekee pr-hommia. Töitä siis on ainakin vähäksi aikaa tiedossa. En tiedä onko tuo 10 000 euroa palkkio kaikista töistä, vai saako sen lisäksi muuta palkkaa, mutta ainakin sen verran on rahaa tiedossa (miinus verot tietenkin).

    • Kaikki nähty ja...

      Silmänhalut ja "Ken on maassa kaunehin", komeutesi ja korskeutesi mennyt, miten kahdeksan vuotta nuorempi sopisi vanhemmalle miehelle ja 16 vuotta vanhempi mies kahdeksan vuotta nuoremmalleen?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      66
      2382
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      66
      1367
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      65
      1115
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      4
      1077
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      77
      803
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      780
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      82
      650
    8. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      43
      648
    9. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      23
      615
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      27
      571
    Aihe