Katsastusten laatu ei riittänyt testissä

Katsastusten laatu ei riittänyt testissä http://www.nonstop.w2.fi Uutiset. Pitäiskä tästä meidän "romuilla" ajavien olla hyvillämme sillä sammehan leimanpaperiin pienimmillä kustannuksilla ja tarkoitan nyt remppa maksuja en katsastuksen hintaa.
6121
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Täytyisi erotella vaaralliset viat ja simputusviat.
Lisäksi pitäisi valvoa,ettei korjaamot lahjo katsastusmiehiä. Vastenmielistä maksaa 75 e tunti
jonkun turhan kitinän takia.

Äänestä
  • kun piti ulkolaistaa tämä katsastustoimintakin kaiken muun ohella. Mehän suomalaiset ollaan heti torppareita omassa maassamme näiden suurten puolueiden suruttoman omaisuuden rahaksimuuton takia. Maksumiehiksi ja naisiksi kyllä kelpaamme kun kyse Suomen finanssimaailman varojen pelastamisesta.

    Äänestä

  • veli-antti kirjoitti:

    kun piti ulkolaistaa tämä katsastustoimintakin kaiken muun ohella. Mehän suomalaiset ollaan heti torppareita omassa maassamme näiden suurten puolueiden suruttoman omaisuuden rahaksimuuton takia. Maksumiehiksi ja naisiksi kyllä kelpaamme kun kyse Suomen finanssimaailman varojen pelastamisesta.

    puhuttiin kaiken yhtenäistämisestä. piti tulla halpa ruoka, viina, autot yms. missä muussa maassa on ollut tai on samanlainen haistapaska systeemi autoilun suhteen kuin suomessa? kalliit autot, kallis polttoaine, kalliit talvirenkaat, kalliit kaikki.

    Äänestä

tämä trafi ( vai mikä lieneekään) joka tällaisia testejä tekee , kun mm nyppii nastoja renkaista pois ja sitten katsastajan pitäisi huomata tämä ero renkaissa, taikka tuo halkeama tuulilasissa jolla ei ole paskankaan virkaa turvallisuuden kanssa, eikä myöskään ajovalojen korkeussäädöllä mitään turvallisuutta vaarantavaa sillä särkyessään jääpi aina ala asentoon eikä näin ollen häikäise ketään , sinänsä kaikki jekut joita tekivät testiautoille olivat sellaisia joilla ei todellista vaaraa liikenneturvallisuudelle ollut lainkaan.

Äänestä
  • Tarkoitus olikin lisätä katsastusaikaa puolella että ehtii kaikki nastat laskemaan. Luonnollisesti
    kun työ maksaa,niin katsastusmaksut tuplaantuu.

    Äänestä

näille jotka selvittelevät väärinkäytöksiä ( MOT ja muutamat muutkin ohjelmat), olisi syytä tutkia monellako Trafin virkamiehistä on kytköksiä näihin katsastusfirmoihin , sillä raportin selkeänä tarkoituksenahan on lisätä katsastusasemille töitä hylkäämällä entistä suurempi määrä autoja , sillä nyt on jo tultu siihen tilanteeseen ettei kaikkilla katsastusasemilla ole riittävästi asiakkaita ja kun hintojakaan ei uskalleta nyt heti nostaa , kun on jo muutoinkin niin korkeat.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hyvä vai huono kirjoitti:

Katsastusten laatu ei riittänyt testissä http://www.nonstop.w2.fi Uutiset. Pitäiskä tästä meidän "romuilla" ajavien olla hyvillämme sillä sammehan leimanpaperiin pienimmillä kustannuksilla ja tarkoitan nyt remppa maksuja en katsastuksen hintaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu