Jeesus on saapunut takaisin.
3
372
Vastaukset
- Pakstori
Jeesuksen takaisinpaluu ei ole niin pieni tapahtuma, että se olisi tapahtunut jotenkin huomaamatta tai jonkun "antikristuksen" inkarnaatiossa. Älkää pettäkö uskossaan heikkoja uskiksia, jotka ovat herkkiä kaikille tuollaisille väitteille, vaikka tosihan on, ettei kenenkään soisi olevan LIIAN HERKKÄUSKOINEN!
"Ylienkelin äänen kajahtaessa ja viimeisen pasuunan soidessa kuolleet nousevat ylös taivaisiin ja ME muut muutumme, jos olemme silloin maan päällä ja silloin Kristus saapuu takaisin"
"Kristus on ainoana myös se, joka silloisen ANTIKRISTUKSEN kykenee "surmaamaan" ja tekee sen "suunsa henkäyksellä""- Pakstori
Vuosina 2600-2700 on todennäköisin Jeesuksen paluun ajankohta. Jeesus oli hieman vajaat 3 päivää haudassa, ja Jumalalle 1 päivä on kuin tuhat vuotta!
Jeesuksen ILMESTYSKIRJASSA - joka on 27-kirja UT:ssä - kerrotaan tuolloin tulevan "pilvissä" ja kaikki ihmiset näkevät hänet, nekin jotka "hänet lävistivät". Se todistaa inkarnaatiossa, nuo ihmiset ovat maailman valtauskonnon, Buddhalaisuuden ja Hindulaisuuden mukaan inkarnoituneet maan päälle ihmettelemään tapahtumaa - ja ihan elossa hekin!
Mutta jos itse olen inkarnoitunut maan päälle takaisin tuona ajankohtana EIKÄ ZIISAS TULE, niin ole kyllä pettynyt - sen myönnän, pettynyt SATKU-SAATIKSEEN tuolloin lopullisesti. Sen jälkeen en kyllä uskoisi enää yhteenkään ennustukseen mitä koskaan on esitetty. - http://en.wikipedia.
Pakstori kirjoitti:
Vuosina 2600-2700 on todennäköisin Jeesuksen paluun ajankohta. Jeesus oli hieman vajaat 3 päivää haudassa, ja Jumalalle 1 päivä on kuin tuhat vuotta!
Jeesuksen ILMESTYSKIRJASSA - joka on 27-kirja UT:ssä - kerrotaan tuolloin tulevan "pilvissä" ja kaikki ihmiset näkevät hänet, nekin jotka "hänet lävistivät". Se todistaa inkarnaatiossa, nuo ihmiset ovat maailman valtauskonnon, Buddhalaisuuden ja Hindulaisuuden mukaan inkarnoituneet maan päälle ihmettelemään tapahtumaa - ja ihan elossa hekin!
Mutta jos itse olen inkarnoitunut maan päälle takaisin tuona ajankohtana EIKÄ ZIISAS TULE, niin ole kyllä pettynyt - sen myönnän, pettynyt SATKU-SAATIKSEEN tuolloin lopullisesti. Sen jälkeen en kyllä uskoisi enää yhteenkään ennustukseen mitä koskaan on esitetty.Ole hyvä nimimerkki Pakstori ja tutustu tarkasti alottajan linkki osoitteeseen:
http://en.wikipedia.org/wiki/User_talk:Hoshanii
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss895978Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa243557- 1612101
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a2312022Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1771768Martinan bisnekset rajusti tappiolla
Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.2841523- 671041
Voiko olla, onko se tosiaan niin että
Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵571041Metsa Man Extra kanava toimii hyvin
ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.211020Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?
Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.113971