Katsoitteko eilen illalla satuhäät? Olipa tomera morsian, toivottavasti liitto kestää!
satuhäät
"häävieras"
141553
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Juu, ei jäänyt epäselväksi, kuka siinä liitossa määrää kaapin paikan. Häävalssikin meni jäkätykseksi!
Onnea heille niin myötä- kuin vastamäessä
muuta kun sääliä sitä sulhasta, mutta itseppä alistuu tietenkin. Kauhea emäntä!
Todellakin nyt jo alistettu mies.
Se nuorikon viimeinen lause jätti miettimään. Sulho oli ollut monta päivää pois kotoa ryyppyreissulla, ja taas jo " ympäri ämpäri" päissään omissa häissään.
Kai se pistää jäkättämään kun tilanne on tuo. Suuret juhlat tulossa ja kuvausryhmä koko ajan kintereillä, lapset helmoissa ja ukko teillä tietymättömillä. Monella varmaan olisi jo paniikkikohtaus yllättänyt.
Kun omat lapseni olivat alle vuoden ikäisiä en olisi jaksanut alkaa isoja juhlia rakentamaan.
Sulho vaikutti kyllä muuten ihan sympaattiselta, että onnea toivon heille avioelämään, ja vähemmän viinaa jo lastenkin vuoksi.
Tai se mies ei olis halunnut ollenkaan ohjelmaan, ujon tuntuiselta tuntui. Ja mitä muuta mies tekee siinä tilanteessa kun tarttuu pulloon. Enpä usko tuon liiton kauaa kestävän, toinen heti sanomassa ehdottoman ein. Nolotti isän puolestakin kun yritti hillitä tyttären sauhuttelua...
Jakso uusitaan alkaen 10 minuutin päästä klo 11.15 YLE2.
100-varma avioerotapaus.
Entäs eilinen jakso?! Kuinka he olivat tuohon ohjelmaan edes menneet...? Mieskin niin ujo että tuskin hänen ideansa ainakaan. Ja tuntui että häissä oli miehen kavereita ja sukulaisia mutta en nyt muista oliko naisen...?
kummankin äiti taisi olla mukana.
Tuliko mieleesi, että kaikki eivät halua tulla mainituksi telkkarissa... Jos aviopari on julkisuustyrkky, ei se tarkoita, että muut ovat.
Persoonallinen pari.
Mutta kaikenkaikkiaan huonompaan suuntaan mennyt kyseinen ohjelma.
Tuntuu vähän että nyt on satuhäiden ohjelmakonseptia tarkoituksella muutettu. Yksikään pari ei ole ollut lähelläkään tavallista hääparia. Kaikissa on jotain omituista. Ohjelma on muuttunut jotenkin "amerikkalaiseksi" friikkiydessään.
Aikaisempien tuotantokausien aitous on mennyttä.
Voi kauheeta, yh-iskä jolla on seitsemän lasta :)
olla erikoiset häät, oikeasti. Minustakin parit olleet "erikoisia" ei ns tavallisia...
Tavallisuus ei vaan taida enää "myydä" riittävästi.
Edelleen eniten jaksaa kyllä ihmetyttää mikä motivoi ihmisiä tämänkaltaisiin ohjelmiin, taloudellisestikaan kun ei kuulemma hyödytä. Olin pitänyt itsestäänselvyytenä että hääkuluja katetaan avokätisesti mutta ilmeisesti näille riittää että saavat naamansa sinne telkkariin.
Katson mielelläni esimerkiksi Ruotsin kuninkaallisia häitä, sillä ne ovat tyylikäs, sivistynyt ja hienostunut tapahtuma. Mutta nämä television Satuhäät, sikaosaston rahvaanomaista kuraa mitä Suomessa nyt vaan voi odottaakin. Iljettävää.