Eikä suomalaisten kannata jäädä siitä kyydistä pois. Emme tarvitse enää uutta kahden kokoomuksen (kokpersut) hallitusta. Veropakolaisporvarien kiero suunnitelma kahdesta kokoomuksesta romutetaan vaaleissa äänestämällä Vasemmisto voittoon.
Käykää Paavo Arhinmäen sivuilla lukemassa siitä missä nyt mennään. Vasemmiston kautta saa kansa äänensä kuuluville. Kannattaa olla elämän puolella.
Käykää Paavo Arhinmäen sivuilla lukemassa siitä missä nyt mennään. Vasemmiston kautta saa kansa äänensä kuuluville. Kannattaa olla elämän puolella.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Äänestämällä Vasemmistoa puolustamaan kaikkien suomalaisten oikeutta kunnolliseen toimeentuloon ja perusturvaan. Ihmisten Enemmistö on Vasemmistohallituksen ansainnut.
Miten Arhinmaen Paavo hoitaa tyollisyyden? Ajetaanko kansa Pol Potin tapaan maaseudulle viljelemaan lanttua ja pettua.
Ja käy siellä Paavo Arhinmäen sivuilla lukemassa, niin näet, että moderni oikeudenmukaisuuden puolue on kyllä enemmän ajan tasalla työllisyydenkin hoidossa, kuin äärioikeiston kaksi kokoomusta (kokpersut) jotka ajattelevat vain putsata valtion kassan veropakolaisille ja tehdä suomalaisista ilmaista orjatyövoimaa.
Vasemmisto on nimenomaan suomalaisten yrittäjien ja vastuullisten työnantajien asialla. Se on meidän kaikkien etu.
Äärioikeiston öykkärit ja uhoajat, sekä niiden tarjoama harvain valta ei ole kenenkään tavoittelemisen arvoista. Mielivaltaa on jo riittävästi ilman kokoomuksen jatkettakin (persut).
Vasemmistolla on selkeät tavoitteet työllistämisen ja valtion varojen käytön valvomisen suhteen. Kannattaa käydä lukemassa Paavo Arhinmäen sivut.
Vasemmistoliitto on hallituspaikkansa ansainnut ja pääsee tekemään hyvää Suomen kansalle. Kannattaa äänestää Vasemmistoa.
Valehtelevia liikemiehiä ja entisiä kokoomuslaisia ei pidä erehtyä luulemaan köyhien auttajiksi. Porvarit pettävät aina.
toveri Vasemmalta kirjoittaa: Vasemmistolla on selkeät tavoitteet työllistämisen ja valtion varojen käytön valvomisen suhteen. Kannattaa käydä lukemassa Paavo Arhinmäen sivut.
-----------------
MITEN VALTIO TYÖLLISTÄÄ AMMATTITAIDOTTOMIA ARHIMÄKIÄ???
Jos jätettäisiin oppinoistapudonneen ylioppilas Arhimäen internetsivut hetkeksi sivuun ja kysytään Sinulta perusasioita toveri sosialisti.
Kerro ensin yksinkertaisesti, miten valtio pystyy globalisaatiossa työllistämään? Kommentoi vastauksessasi muun muassa seuraavia asioita:
- miten valtio työllistää Arhimäen kaltaisen koulupudokkaan, kun valtioenemmistöiset tai sen kaltaiset yritykset kuten Patria, Sonera ... vaativat korkeaa ammattitaitoa eivätkä ne voi palkata koulupudokkaita eikä lukutaidottomia mamuja.
- miten valtio voi työllistää mamut ja Arhimäen esim. työttömyystöillä esim. rakentamaan maanteitä lapiotyönä tai viemään lunta tai hiekottamaan kun tällainen tarjoamienn eli ruumiillinen työ oppimattomalle, koulupudokkaalle tai lukutaidottamalle mamulle joko tuomitaan rasismiksi tai sitä ei nykymaailmassa enää ole (rautatie- ja maantietyöt vaativat kalliita miljoonan (jopa miljoonia) maksavia koneita, joiden hoitaminen vaatii korkeaa ammattitaitoa ja työn eteneminen on harvojen käsissä ja nopeaa)
- tarkoitatko valtion työllistämisellä että kaikki koulupudokkaat, arhimäet ja mamut pannaan kansanedustajiksi tai heidän avustajikseen tai kähmimällä eli siis verkostumalla työllistetään
kuten virkansa sai muuta hakijat syrjinyt ylioppilas Biaudet???
Valtion työllistämismahdollisuudet ovat siinä, että Arhimäki saa kansanedustajan toisen kautensa jälkeen eläkkeen nuorena eläkeläisenä. Mallina voisi olla ylioppilas Pekka Haavisto, joka ei ole elämässään saanut aikaan mitään, mutta verkostoitumalla eli kähmimällä Heidi Hautalan tuttavana viherperheessä on päässyt ylioppilaana ministeriksi ja kansanedustajaksi sun muuta.