Lehmätkin lentävät. Tämä tapaus on todennäköisesti tarua, mutta hauska. 1990-luvun alkupuolella japanilainen kalastusalus upposi Kuriilien vesillä. Merestä pelastettu miehistö kertoi yksin tuumin, että aluksen oli upottanut taivaalta pudonnut lehmä.
Myöhemmin selvisi, että tapahtumahetkellä aluksen yli oli lentänyt venäläinen rahtilentokone, jolla oli lastinaan lehmiä. Karjalauma oli joutunut koneen ruumassa pakokauhun valtaan. Kone alkoi menettää tasapainoaan ja kapteenin oli tehtävä kova päätös: lastiluukut avattiin ja lehmäparat syöksyivät kohti Ohotanmeren tyrskyjä. Yksi lehmistä osui kovaonniseen japanilaiseen kalastusalukseen.
Lehmät lentävät,)))
kait mie**
3
247
Vastaukset
- Anonyymi
Tämä on itse asiassa tosi tarina.
- Anonyymi
Vastaavanlaisessa tapauksessa, kerran suomalainen ja norjalainen heitti ruotsalaisen koneesta ulos. Totesivat siinä sitten, että se oli sitä pohjoismaalaista yhteistyötä.
- Anonyymi
rahtikone ei välitä paskaakaan jos rahtina ollut lehmälauma liikehtii. Koneen leveys on vain muutama metri, siinä ei auta vaikka kaikki lehmät nojaisivat toiseen seinään. Hö hö.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset
Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi614709Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal974421- 743882
Olisipa saanut sinuun
Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak963797Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1192835- 352608
- 372512
- 242489
- 382479
Olisitpa se hellä
Ja herkkä minkä kuvan sain sinusta irl. Haluaisin että elämässäni olisi sellainen joka arvostaa minua juuri sellaisena k232354