Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

naapurini on selkeästi "poikkeava"

kummallinenhan se perkele on aina ollut, pitkä tukka ja parta, mutta nyt se on alkanut käyttää kirppupantaa päivittäin, voikohan koirista saada kirppuja, jos on niiden kanssa liian läheisessä kanssa käymisessä?
1865
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

missä on tämä naapuri nyt on???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Esko Vee kirjoitti:

kummallinenhan se perkele on aina ollut, pitkä tukka ja parta, mutta nyt se on alkanut käyttää kirppupantaa päivittäin, voikohan koirista saada kirppuja, jos on niiden kanssa liian läheisessä kanssa käymisessä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu