Kivenmäelle pitkä jatko, todennäköisesti uran loppuun asti. Venäläinen palaa Tapparaan, Virpiö tulee Tepsiin. Järvinen, Kudelka jatkaa, Bergillä jo ennestään sopimus -12. Hauhtonen, Virtala, Makkonen, jatkaa, kuin myös Hattunen, Kolu ja Mario. Skålbergin kanssa neuvotellaan ja Nordlund on menetetty jo. Plihal jättää Tepsin 90% todennäköisyydellä. Marko Anttila, Toni Mäkiaho ja Jarkko Immonen ( se Bluesin ) mahdollisia uusia nimiä, tai ainakin joku näistä. Tapio Laakso tulossa Virran mukana ja Harri Tikkanen Lukosta.
Jatkosopimuksia ( ja uusia )
10
525
Vastaukset
- Hawgood
Kivenmäen kanssa ei ole tehty jatkosopimusta. Venäläinen ja Nordlund poistuvat joukkueesta tämän kauden jälkeen. Nordlund suuntaa ulkomaille, Venäläinen Manseen. Virtala ja Hattunen jatkavat. Anttila ja etenkään Mäkiaho eivät ole tulossa. Laakso lienee tässä vaiheessa ainoa varma tulija Virran mukana KalPasta.
- sinä et ole tehnyt
mutta Tepsi on.
- ja
varsinkaan Mäkiaholle ei ole käyttöä, ellei sitte pelata Mestistä.
Vaikka näin olisi, AINA TPS.
- scoutti
Tyler Redenbach, Jussi Makkonen, Tapio Laakso ja Marko Virtala ovat TPS-sentterit ensi kaudella.
- jos pelipaikkana
on sm-liiga
- kjhgf
jos pelipaikkana kirjoitti:
on sm-liiga
Virran Hantta vakeks. Hantta osaa niin kauniisti pyörittää silmiään
Minusta TPS pelaa tasaista sarjaa . Ei tule notkahduksia - Hawgood
Miksi TPS ottaisi Redenbachin joka erittäin loukkaantumisaltis pelaaja ja jonka plusmiinuslukema näyttää tältä kaudelta -20? Redenbach ei sovi siihen profiiliin, mitä TPS hakee. Luistimilla hidas pelaaja.
Redenbach ei siis ole kovin todennäköinen hankinta. - kjhgfd
Hawgood kirjoitti:
Miksi TPS ottaisi Redenbachin joka erittäin loukkaantumisaltis pelaaja ja jonka plusmiinuslukema näyttää tältä kaudelta -20? Redenbach ei sovi siihen profiiliin, mitä TPS hakee. Luistimilla hidas pelaaja.
Redenbach ei siis ole kovin todennäköinen hankinta.pelasi 20 ottelua ilman maalia . Ilmanko se on tehokas ,kun pelaa Ipan tehonyrkissä
Ottakaa TPS ,niin voi olla kova luu mestiksessä.Tuskin Markosta rahaa kehtaa pyytää. Annatte vaan uuden TPS takin päälle. - ku
kjhgfd kirjoitti:
pelasi 20 ottelua ilman maalia . Ilmanko se on tehokas ,kun pelaa Ipan tehonyrkissä
Ottakaa TPS ,niin voi olla kova luu mestiksessä.Tuskin Markosta rahaa kehtaa pyytää. Annatte vaan uuden TPS takin päälle.tekakallakaan ei oo mitään hommia. Marko sopis sinne hyvin lohkoja siivoon.
Vois sitte käydä reeneissä/peleissä, riippuen sitä onko aamu- tai ilta vuoro.
Ammatti kiekkoillun vievä juna ohitti Anttilan pysäkin ajat sitte. - sen ja sen
ku kirjoitti:
tekakallakaan ei oo mitään hommia. Marko sopis sinne hyvin lohkoja siivoon.
Vois sitte käydä reeneissä/peleissä, riippuen sitä onko aamu- tai ilta vuoro.
Ammatti kiekkoillun vievä juna ohitti Anttilan pysäkin ajat sitte.Kysymyshän kuuluu, kuka haluaa tulla Tepsiin pelaamaan 2011-12 ?
Sopimuspelaajia on 4 ja muilla alkaa olla jo ensikauden joukkueet koossa, Tepsi saa siis niitä ylijäämäjämiä, joihin rahat riittää ja jotka suostuvat tulemaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 873217
- 622917
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322435- 802273
- 742179
- 952026
- 121616
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan191593Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301440Toiselle puolikkaalleni
Sinulla ei taida olla kaikki nyt ihan hyvin? Minua itketti eilen kauheasti, sinunko itkuja itkin? Kyllä kaikki selviää j321423