KAIKKIALLA MAAILMASSA ON TÄYDESSÄ VAUHDISSA. VAIKKA ÄÄRIOIKEISTOLAINEN MEDIA KOETTAAKIN ESTÄÄ VASEMMISTOLAISET KIRJOITUKSET JA KOMMENTIT, TIETO LEVIÄÄ JA KANSA ON VALMIS TEKEMÄÄN SEN, MITÄ SE ON JO KAUAN TOIVONUT, ELI ÄÄNESTÄMÄÄN VASEMMISTOLIITON HALLITUKSEEN.
KÄYKÄÄ IHMISET PAAVO ARHINMÄEN SIVUILLA LUKEMASSA TOTUUKSIA ESIM. KOKOOMUSPERSUJEN TANSSISTA EU-TÄHTILIPUN ALLA. ÄÄRIOIKEISTO ON KOKOOMUKSEN JATKOA JA SUOMEN LOPULLINEN TUHO. SIKSI VASEMMISTON ÄÄNESTÄMINEN ON NYT ERITYISEN TÄRKEÄÄ.
KÄYKÄÄ IHMISET PAAVO ARHINMÄEN SIVUILLA LUKEMASSA TOTUUKSIA ESIM. KOKOOMUSPERSUJEN TANSSISTA EU-TÄHTILIPUN ALLA. ÄÄRIOIKEISTO ON KOKOOMUKSEN JATKOA JA SUOMEN LOPULLINEN TUHO. SIKSI VASEMMISTON ÄÄNESTÄMINEN ON NYT ERITYISEN TÄRKEÄÄ.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Joka on voimallisena alkanut kaikkialla maailmassa. Ihmiset ja kansat pistävät nyt stopin äärioikeistolaisille suursijoittajien ja veropakolaisten etujenajajille. Korruptioministerit passitetaan Valtakunnanoikeuteen, eikä uusia kokoomuksia, eli porvaripersuja, enää päästetä tuhontietä jatkamaan.
Valta kuuluu kansalle ja kansan äänet annetaan Vasemmiston kautta kaikkien suomalaisten hyvinvoinnin takaamiseen. Ihmiset Ensin ja toimeentuloa/perusturvaa kaikille suomalaisille.
Hyvä hyvä!
Kaikki Suomen köyhät, äänestäkää Vasemmistoliittoa!
Mutta tässä tilanteessa ei tulisi mieleenkään äänestää mitään äärioikeistolaista porvaripuoluetta, samoja kokoomuslaisia ja veropakolaisten juoksupoikia ne kokpersutkin vain ovat. Katkera pettymys on luvassa niille, jotka niihin erehtyvät. Junttikieli ja kansalle päin naamaa valehtelu, sadoilla eri nimimerkeillä, ovat yhden ja saman entisen kokoomuslaisen tehtailemia mainoksia, joilla luulee onnistuvansa hämäämään Suomen kansaa, mutta erehtyy.
Meillä on Vasemmistossa meneillään huomattavasti ovelampi ja stydimpi kampanja ja parhaat hakkerit ym joten siinä mielessä Vasemmiston nousua ei voi estää mikään.
up
Äänestän Vasemmistoa.
up
Valtakunnanoikeuteen vaan kansan- ja maanpetturit.
kirjoittaa jotain asiaakin , ja aloita vaikkapa kertomalla missäpäin maailmaa ja vieläpä missä maassa kertomasi vasemmiston nousu on alkanut , sillä uutisissa ainakin kuuluu maailmalta aivan vastakkaista tietoa.