Onko tanassa 12 cm penis liian pieni? Rentona se on hädin tuskin 5 cm. Auttaako penispumppu?
Onko 12 cm penis liian pieni?
25
5997
Vastaukset
- Normaalikokoinen
ovat pieniaivoisia!
- Braintumor
LOL
Aivomies valppaana ja mielissään, kun löytyi toinenkin nappula joltain. - ..
Eihän aloittaja kysynyt aivojen kokoa...
- tri kimittäjä
Onhan niitä pienempiäkin. Pillu muokkautuu sopivaksi.
- pumppumann
penis venyy venyttämällä, jos siihen on sisukkuutta tarpeeksi, ja aikaa ja "tupakkaa" siihen menee, se ei ole hätähousujen hommaa, eikä tosin arkamunaistenkaan. Ns. virallinen totuus so. lääketiedehän ei sitä tunnusta, mutta omakohtainen kokemus todistaa, että se on mahdollista, vetolaite ja penispumppu, kumpikin kohtuullisesti käytettynä on ihan vaaraton keino pidentää ja paksuntaa penistään.
- GinaLollo
Kysymäsi asia riippuu naisesta.
Tunnen monia naisia jotka kuolaavat ihan hervottomien kullien perään ja alle 20cm ei ole mitään heidän mielestään. Kuka mistäkin tykkää...
Itse olen aika tiukka (ihan gynekologinkin mukaan) ja 12cm on sopiva, jos on ohuehko.
Parasta seksiä olen saanut yhdeltä mieheltä, jolla oli ehkä n 10-11cm kalu ja aika ohut.
Se mies oli ihan uskomattoman kiihkeä ja kestävä. Laukesin monta ihanaa kertaa hänen kanssaa niin tavattoman helposti, kun oltiin niin sopivan kokoiset toisillemme :)
Jos harrastan seksiä vähänkään isompivehkeisen kanssa, niin tulee helposti hiertymiä ja paikat kipeiksi. Kostun ihan helposti, mutta jos pieneksi hetkeksikään kiihotus vähän herpaantuu, niin on hiertymiä.
Jos miehellä on isompi niin se mieskin helposti luulee, ettei oikein mitään tarvi osatakaan.
Älä ala sitä kulliasi venyttelemään, vaan opettele hyvin kaikkia anatomia juttuja asiateksteistä ja kysy rohkeasti naisilta asioista, niin olet vielä suosittu kaveri.
Tosi monet meiehet LUULEE tietävänsä naisista kaikkea, mutta eivät sitten oikeasti tiedä mitään. Joistakin telkkarin seksiohjelmistakin saa nykyään aika hyvää tietoa. Ihan kädestä pitäen näytetään mikä missäkin sijaitsee ja kuinka monta hermopistettä missäkin on..
Jätä vaan ne pornoelokivien opit vähemmälle ja opiskele oikeasti asioita, niin kyllä sulla kysyntää pian on.- ...
pikkumunainen hereillä:)
- PikkuPippelinen
Toden totta minusta 12 senttinen kulli on tosi ihanan kokoinen. Sitä on mukava suukottaa ja saada peppuun. Olen aina pitänyt juuri tuon kokoisista kyrvistä ja sitäkin pienemmät ovat mieleeni. Jos vielä ajelet karvat pois kulliistasi niin se tulee vieläkin kiihottavammaksi suukottaa ja pitää hyvänä. Aah. mistä löytäsin sinut, jotta saisin pitää sinua hyvänä - nam nam.
- ...
Ei varmaan tarvi täältä ettiä,niitä on tarpeeksi livenä:)
- Vakka kantensa valit
Keskikokoinen se on. Sentin-puolitoista keskimittaa lyhyempi. Käytä huoletta.
- .,--
kooon ei ole väliä kun se on vikkelässä perseessä kiinni
- ota nungist
sehän on vain 8mm skandinaavialaista keskivertokikkeliä lyhyempi. 12cm on yleinen mitta meillä Suomessa.
- Susanna69:)
Liian pieni! Ehdottomasti! Itse tykkään että muna tuntuu ja kunnolla:D yli 20 cm sen olla pitää, se on kaikista parasta kun mies pääsee pohjaamaan isolla kalullaan.....ai jai ku tekkee gutaa ja namia! Kun tuollaiseen kaluun tottuu, ei mies jolla pieni ja ohut muna tunnu yhtään miltään! Hyvä ettei itku tule silmään! Niin pettynyt sitä on jos miehellä moinen nakki paljastuu ku aletaan tositoimiin:D En siis petiini huoli pienimunaista miestä! Niin se vaan on ja näin minulla!
- ...
Susanna69:) kirjoitti:
Liian pieni! Ehdottomasti! Itse tykkään että muna tuntuu ja kunnolla:D yli 20 cm sen olla pitää, se on kaikista parasta kun mies pääsee pohjaamaan isolla kalullaan.....ai jai ku tekkee gutaa ja namia! Kun tuollaiseen kaluun tottuu, ei mies jolla pieni ja ohut muna tunnu yhtään miltään! Hyvä ettei itku tule silmään! Niin pettynyt sitä on jos miehellä moinen nakki paljastuu ku aletaan tositoimiin:D En siis petiini huoli pienimunaista miestä! Niin se vaan on ja näin minulla!
Kyllä se kunnon kanki miehen tekee...
- joopa joo
EI OLE 60.kymppisenä olen pärjännyt saman kokosella.kaikki on KIITTÄNYT,jotka ei ole pyörtynyt.Paneminen vaatii taitoa.et sillei
- pohjaamaan:D
Pikkumunasen panemistaidot ei silti riitä täydelliseen tyydytykseen! Ei sitä ole kiva edes lutkuttaa eikä ottaa suihin, nussimisesta puhumattakaan! Kokoa ja näköä pitää olla! Iso mulkku tekee täydellisen Miehen ja nussimis sankarin! aaaahhhh...tänään tulee iso mulkkunen ihana mies taas nussimaan mua ja kunnolla pohjaamaan:D
- "Jaana69" :)
pohjaamaan:D kirjoitti:
Pikkumunasen panemistaidot ei silti riitä täydelliseen tyydytykseen! Ei sitä ole kiva edes lutkuttaa eikä ottaa suihin, nussimisesta puhumattakaan! Kokoa ja näköä pitää olla! Iso mulkku tekee täydellisen Miehen ja nussimis sankarin! aaaahhhh...tänään tulee iso mulkkunen ihana mies taas nussimaan mua ja kunnolla pohjaamaan:D
"Pohja-Pena" jatkaa trollaamista finninen naama punoittaen.
- Anonyymi
pohjaamaan:D kirjoitti:
Pikkumunasen panemistaidot ei silti riitä täydelliseen tyydytykseen! Ei sitä ole kiva edes lutkuttaa eikä ottaa suihin, nussimisesta puhumattakaan! Kokoa ja näköä pitää olla! Iso mulkku tekee täydellisen Miehen ja nussimis sankarin! aaaahhhh...tänään tulee iso mulkkunen ihana mies taas nussimaan mua ja kunnolla pohjaamaan:D
Huora sä vaan oot
- Nysä2
Ei hätää, kun meillä on uusi Pudotus. Voi aina todeta pelistään että: "pieni muna, suuri sielu". Tai sama toisinpäin.
se on kyllä ihan normaarli myöhemmi kyllä se kasvaa älä pelkää
- 12 cm penis
Eli olen jo 20 v, joten ei se enää kasva.
- nytvenynyt
12 cm penis kirjoitti:
Eli olen jo 20 v, joten ei se enää kasva.
andron tapaisella venyttimellä voisit muutaman sentin saada. itselle tuuma tullut ja velttoon ehkä enemmänkin.
- Anonyymi
12 cm penis kirjoitti:
Eli olen jo 20 v, joten ei se enää kasva.
Totta. Paremminkin alkaa pienenemään. Kikkeliksi se kutistuu noin kymmenessä vuodessa ja katoaa sitten roikkuvien vatsarasvojen sekaan.
- Anonyymi
Minulla on 12cm penis, vois tapailla saman kokoisen peniksen
omaavaa. - Anonyymi
Keskimäärin peniksen pituus erektiossa on 5,16 tuumaa (josta saadaan 13,11 cm) kerrotaan artikkelissa https://www.bostonmedicalgroup.com/whats-the-average-penis-size/
Artikkeli käsittelee tutkimusta https://bjui-journals.onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1111/bju.13010 joka käsitti yhteensä vaatimattomat 15521 miestä, jotka olivat 17v tai vanhempia, 19 eri maasta, heistä on seuraavia mittaustuloksia: Pituus letkeänä, pituus venytettynä, ympärysmitta letkeänä.
Näiden miesten joukossa oli 6 ryhmää, eri maista, joissa yhteensä 692 miestä, heistä on myös mittaustulos: Pituus juhlakunnossa, näille miehille saatiin meisselin keskimääräiseksi pituudeksi 13,12 cm standardideviaatiolla 1,66 cm. Tässä joukossa minimipituusmitta oli 7,5 cm, ja maksimipituusmitta 19 cm.
Juhlakunnon ympärysmitta oli mitattu 381 mieheltä, tulos: 11,66 cm jossa standardideviaatio 1,10 cm. Tässä joukossa minimiympärysmitta oli 9 cm ja maksimiympärysmitta 16 cm.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude27615372IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti17113317Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy14210607Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1109452Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole729074Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla278089Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump297915Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2056659Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua1946349Ohhoh. Kokoomusvirkamiehen mukaan Suomessa ei ole työttömyyskriisiä
Kun kokoomuksen johtama hallitus epäonnistuu täydellisesti talouspolitiikassaan, niin aikaisemmin erittäin pahaksi määri355948