hei, mitä mieltä noista olette? Yllätyin, kun katsoin ikätiedot netistä. Näyttävät mielestäni 5-7 vuotta vanhemmilta kuin mitä oikeasti ovat. Anna Anka on syntynyt vasta vuonna 1971, Maria Montazami on syntynyt vuonna 1965 ja Agnes-Nicole Winter on syntynyt vuonna 1956.
Joten naivilta vaikutti tuo Maria, joka selitti mieheltään saamasta viikkorahoista ja shekeistä laskuja varten. Jenkeissäkin luulisi noin rikkailla olevan jo luottokortit käytössä, vaikka hieman takapajuisia ovatkin muuten noiden shekkien käytön osalta.
Ruotsin miljonääriäidit
25
4697
Vastaukset
- fdlksdjfaldjf
että juuri tuo anna anka ärsyttää suunnattomasti - jotenkin on tyystin onton oloinen ihminen, vähän kuin kone. elämän päätarkoitus on pysyä hoikkana, pukeutua ja seurata miestä ilman omaa elämää???? what the he..!
- --------
Anka selitti, että jos mies haluaa suihinoton joka aamu se pitää hänelle tehdä, muutoin hakee muualta. Onhan heillä meinannut jo erokin tulla, saa nähdä kauanko jatkuu Ankojen liitto.
- Joskus menee
Eivät ne muutkaan rikkaat naiset tainneet Anna Ankasta pitää. Eikä hän ole mukana enää seuraavilla kausilla. Ruotsin kanavalla on haettu assistenttia Annalle ja hänellä taitaa olla myös oma painonpudotusohjelmansa.
Kakkoskaudella on mukana suomalaissyntyinen Päivi Hacker, joka eli lapsuusajan Ruotsissa ennen muuttoaan Jenkkeihin.
Tätä ohjelmaa katselin Ruotsin kanavalta ja oletin, että suomalainen versio on ihan jees. Ei sitten ollut. - xzx
-------- kirjoitti:
Anka selitti, että jos mies haluaa suihinoton joka aamu se pitää hänelle tehdä, muutoin hakee muualta. Onhan heillä meinannut jo erokin tulla, saa nähdä kauanko jatkuu Ankojen liitto.
- .............
-------- kirjoitti:
Anka selitti, että jos mies haluaa suihinoton joka aamu se pitää hänelle tehdä, muutoin hakee muualta. Onhan heillä meinannut jo erokin tulla, saa nähdä kauanko jatkuu Ankojen liitto.
Anna on nyt sinkku ja haikaili saavansa kunnon panoa, kun ei ole sitä kuulemma seitsemään vuoteen saanut. Vihjaisi myös viagrasta, jota Paul joutui käyttämään.. aika rankkaa tekstiä, katkeralta ja ilkeältä ihmiseltä. Kun Annaa kuvattiin kehui hän itseään koko ajan ja piukkaa takapuoltaan. Todella itserakas narttu on tämä Anna.
- lisääviagraa.....
............. kirjoitti:
Anna on nyt sinkku ja haikaili saavansa kunnon panoa, kun ei ole sitä kuulemma seitsemään vuoteen saanut. Vihjaisi myös viagrasta, jota Paul joutui käyttämään.. aika rankkaa tekstiä, katkeralta ja ilkeältä ihmiseltä. Kun Annaa kuvattiin kehui hän itseään koko ajan ja piukkaa takapuoltaan. Todella itserakas narttu on tämä Anna.
Se nyt on fysiologinen fakta että kun mies vanhenee, viina ym rupee yleiskunto heikkeneen ja paikat ei pysy pystyssä. Vanhoilla miehillä Viagran käyttö on enemmän sääntö kuin poikkeus.
- pöpipäät....
että varakkaat ovat tavallisia sukan kuluttajia siinä missä mexikolainen palvelija. Jos kohtelee työntekijään alentavasti on keitossa varmasti räkälimppejä.
- jessee.april
Ihmettelen miten nämä miljonääriäidit ovat järestään tuollaisia anorektisia hevosia, sekä Suomen että Ruotsin versiossa. Luiseva ei ole seksikästä :(.
- ei yllätys
agner nicole winterin oikea ikä on 65v hän on synt v,46 siis 17,4,46 on oikea syntymävuosi mutta mielestäni hän onkin ihan sen näkoinen eli ei yhtään nuoremman näkoinen , alussa joku sanoi että hän on jotakin 50v niin minä sanoin heti että en usko ja sanoin hän on n.60v
- I want riiiil määän
Netissä on myös maininta syntymävuodesta -66 :D.
Syntymävuosi 1956 lienee kuitenkin oikea. Toinen pojistahan täytti juuri 18, joten senkin puoleen ikä ei voine olla 66 vee. Olisi tehnyt lapset 47 vuotiaana, joten tuskin on ollut enää hedelmällisessä iässä, koska näyttää ikäistään vanhemmalta.
Tässä hauskanen parodia:
http://www.youtube.com/watch?v=ZL3d70nQxNs
- Tupsu hupsu
Maria Montazami on ihq
- köyhät kyykkyyn
Noi on kaikki ihan hulluja! Sairain päästään on se "uusi" viiskymppinen joka vanhoilla päivillään on saanut lapsen. Se jakso jossa kuskasi kipeää lastaan ympäriinsä oli järkky. Näki ettei lasta kiinnosta yhtään ja oli kipeä. Ihan pimeitä kaikki ja Mariasta alkujaan pidin mutta ei silläkään hissi kulje ylös asti.
- ggrw
Totta! Maria vaikuttaa välillä hidasjärkiseltä, mutta on muuten sympaattinen ja hyväntahtoinen.
Se pitkänaamainen sairasta lastaan estradilta toiselle kelkkova tyyppi on pimeä. Minun on vaikea kuvitella, että hänen tyttärellään, jolla on mustat silmänaluset ja sahan soittoa muistuttava ujeltava lauluääni, olisi edessään minkäänlaista artistiuraa. - Maria järkevin
ggrw kirjoitti:
Totta! Maria vaikuttaa välillä hidasjärkiseltä, mutta on muuten sympaattinen ja hyväntahtoinen.
Se pitkänaamainen sairasta lastaan estradilta toiselle kelkkova tyyppi on pimeä. Minun on vaikea kuvitella, että hänen tyttärellään, jolla on mustat silmänaluset ja sahan soittoa muistuttava ujeltava lauluääni, olisi edessään minkäänlaista artistiuraa."Totta! Maria vaikuttaa välillä hidasjärkiseltä, mutta on muuten sympaattinen ja hyväntahtoinen. "
- häneltähän sitä kysyttiin että käyttääkö jotain aineita, kun puhuu niin hitaasti. Hän vastasi että ajattelee eri kielellä mitä puhuu ja menee kääntämisessä aika, siksi on "hidas" :D
- selis
Just tänään katselin jakson, jossa vei lapsensa jonnekin laulamaan ja väen vängällä yritti saada tyttöä "harjoittelemaan" laulamista, vaikka toinen on sairas.
Kävi koko ajan pissalla ja sanoi, että tuntuu virtsatulehdukselta - äiti vaan kohnottaa laulamisesta. Kyllä syletti! Ei yhtään kivaa lapsen kannalta :(
Ja loppuhuipennus oli, kun tyttö oksensi vessassa, niin äiti siihen "me rukoilimme Jeesusta ja Jeesus näki sinulla olevan limaa kurkussa, joten hän laittoi sinut oksentamaan" Ja sitten hoettiin sata kertaa "tämä oli hyvä juttu, hyvä että oksensit"
Ei jumalauta, millainen ämmä! Voi tyttöraukkaa, joutuu elämään äitinsä unelmaa...... Missähän tytön isä?- Koukussa sarjaan :)
Mun mielestä se on niin saamarin ruma muija. Miten se on voinut olla joskus malli? Pisteet toki hänelle siitä että asuu sairaan äitinsä kanssa ja on hankkinut hoitajan huolehtimaan tästä. Tosin kauhee riitä tuli hoitajan kanssa..
- Länsi rulaa
En ole aktiivisesti seurannut sen enempää Suomen miljönääriäitejä kuin Ruotsinkaan miljonääriätejä, mutta sen verran vilakisin että tietää vähän mistä puhuu. Oli aika selvää jo ennalta, että ruotsalaisten taso on tässäkin asiassa korkeammalla kun Suomen. Siinä missä suomalais-matamit pitävät kortteeriaan jossain etelän halpalomakohteessa jonne tyypillisesti suomalaiset kännituristit suuntaavat, asuvat ruotsalaiset kollegat Los Angelesissa ja tapailevat Hollywoodin tähtiä.
Tuosta amerikkalaisten takapajuisuudesta. Suomalaisten ei kannata paljon sellaisia puhella. On tämä sellanen perifeerinen porokylä ettei takapajuisempaa paikkaa juuri ole. Sitä paitsi muistuttaisin että koko pankkikortti ja luottokortti-järjestelmä on amerikkalaisten luoma, niinkuin myös tämä internet ja Google missä tällekin palstalle kirjoitetaan. - hehheheheheheheh
sarjassamme "vituiks menneitä" kauneusleikkauksia.
- gggggggggggggggggggg
Ne on ruotsalaisia!!!!
- lisää tulossa...
Mitä mieltä olette Gunilla Perssonista? Taitaa luulla olevansa todella suuri tähti.
- jepjepjeppe
http://www.vauva.fi/keskustelu/3813761/ketju/ruotsin_miljonaariaidit_gunilla
Täällä keskustelua Gunillasta käyty jo vuosia. - Tosi-TV:t rulettaa
@ lisää tulossa..
Onhan se tullut jo pitemmän aikaa LIv:ltä. Tänäänkin tuli uusinta klo 22 ja tallensin sen kun tulee yleensä keskiviikkona samaan aikaa kuin AVA:lta NYCn täydelliset naiset joka on myös tosi-TV-sarja, ja ties kuinka mones tuotantokausi. Olen ihan koukussa näihin tosi-TV-sarjoihin:) Katson melkein sen mitä katson, tallenteelta kun voi mainokset kelata ohi ja ehtii katsomaan enemmän ohjelmia kun ei tarvitse odotella mainoskatkosten menoa ohi.
Eniten säälittää sen Gunillan tytär, kun äitinsä on niiiin epävakaa. Nykyään ihan noita-akan näköinen tämä Gunilla, kun vanhoja kuvia on näytetty niin ollut tosi kaunis. Jotenkin ilkeys lyönyt leimansa tämän naisen kasvoihin.
- jagharsettdem
Ruotsin Hollywoodvaimoista on tehty/näytetään juuri parhaillaan Ruotsissa kanava tv3:lla jo 7. kausi. Sitä voi Suomestakin katsoa netin kautta - tietenkin ilman tekstityksiä eli ruotsi ja englanti hanskattava - osoitteessa tv3play.se, joka on Areena/Katsomo/Ruutu-tyyppinen palvelu. Sieltä kun valitset Svenska Hollywoodfruar Säsong 7, niin Avsnitt 1-8 ovat jo näkyvissä. Vimppa osa eli Avsnitt 9 tulee yleiseen jakoon vasta esityspäivän 25.11.14 jälkeen eli ensi viikolla. Trevliga tider för er alla, som älskar Svenska Hollywoodfruar och förstår både svenska och engelska... ;)!
- Anonyymi
Anna anka näyttää kuivalta oravalta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1433129- 81727
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2221384Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701201- 441181
- 371051
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381032Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133987- 47964
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.38918