taas tosipäätös ja menneet korottamaan, ja kehtaavat ilmotella
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011012013039718_uu.shtml
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2011012013039718_uu.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
jatke varusmiehelle ihan hyvä varuste:)))
Totta puhuen, tuollaiset päätökset ovat jo ihmisen kiusaamista, ihmisarvon häpäisemistä, ärsyttämistä ja törkeää provosointia. Kuin huuhaalla ikään:)
Kuinka moni työläinen on tuollaisia saanut? Kavereilla on vielä täysi ylläpito, vaatteet, ruokaa, motivoivaa toimintaa.
Mielestäni armeija on myös nuoren "työpaikka" kaikkine fyysisine ponnistuksineen ja "suomen edun hyväksi" elämästä uhrattua aikaa 6 - 12 kk. Kyllä siitä pitäisi maksaa vähintään 8 euroa / tunti miinus verot.
Tai niin. Asuminen/Ruoka. No kuitenkin. Kunnon korvaus.
meidän päälle asetetaan kannettavaksemme raskas viitta nimeltään kansalaisvelvollisuus, jonka myötä jokaisen suomen kansalaisen on puolustettava maataan ulkoisen uhkan sitä uhatessa. On siinä painolastia kannettavaksi muutaman kilon rääpäleelle. Saa sitä sitten myöhemmin ihmetellä miksi meistä tälläisia on tullut :)))
jokohan olisi taas aika nostaa kansanedustajien palkkoja ., ovat pahassa palkkakuopassa ja tekevät niiin arvokasta työtä ., tonni lisää kuussa heti heille
nero esille, ja laskemaan prosentuaalista eroa tuohon tonnin palkannousuun vastaan intin päivärahan nousu.
Kuinkahan montaa kertaa joku komitea on istunu isolla palkalla tuota inti päivärahan nousua miettimäss, ja kuinka monta niissä istunnoissa on ollu? Eduskunnan palkannousuthan hoituu periaatteella:" Huomenna parempi palkka", ja se on siinä.
Metro-lehdessä oli tekstari jossa joku ilmoitti että hänen eläkkeensä oli noussut 0,07 euroa :D
miinus verot :) about 20% ja indeksit päälle. Taitaa jäädä eläkeläinen itte maksun puolelle:)