Karvaton pillu on karvaista paljon miellyttävämpi sekä omistajalleen että tämän miehelle. Karvoihin tarttuu kusi ja vaikka mitkä bakteerit. Varsinkin kuukautisen aikana karvat ovat epäsiistejä. Ne kutittavat pimpsaa, ja yhdynnän aikana karvat (tämä koskee nyt myös miesten karvoja) vähentävät nautintoa.
Pimppi karvattomaksi joka tytöllä!
Minkku88
187356
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Oletko itse ajellut kaikki omat karvasi?
Mirkku, olen samaa mieltä! Karvaton nainen ja mies seksissä on molemmille nautinto. Etenkin suuseksi puolin ja toisin. Nainen on kiihottava kun on paljas, pieni "kiitorata" voi olla häpykummulla. Itse olen ajellut kivekset paljaaksi. peniksen yläpuolella siistitty karvoitus. Naiset on tykänneet, nauttivat kun saa paljaita kiveksiä nuolla ilman että karvat menee suuhun. Kuten kerroit, hygineian kannalta myös.
En ole Mirkku vaan Minkku, mutta olen samaa mieltä kanssasi. Annan joskus kiitoradan kasvaa, vaikka yleensä on täysposliini. Ei minulla muuten enää ne karvat kasvakaan, kun olen kiitorataa lukuun ottamatta poistattanut ne laser- ja valoimpulssihoidoilla. Kun olin vielä täyskarvainen sieltä, oli inhottavaa sekin, kun menkkojen aikana oli paikassa, jossa ei ollut käsisuihkullista WC:tä.
Ja miehetkin voisivat ajaa karvoja enemmän. Paljaat pussit ovat ihanat. Ja yhdyntä on nautinnollisin molemmille, kun molemmat ovat ainakin melkein poslareita.
on niin ällöttävä näky että se ihan naurattaa...
sä oot kaljukin,voi raukkaa
et taida tietää mitä varten ihmisellä on karvoja?voivat olla epäsiistin näköisiä,mutta todellisuudessa juuri karvat alapäässä suojaavat ihmistä bakteerilta ja tartunnoilta,eivätkä muuten kutita!sen sijaan kynityn alapään karvantyngät pistelevät ja voivat aiheuttaa jopa ihottumaan.ajelu on työlästä ja juuri porno on saanut aikaan sen että naiset kuvittelevat että olisi PAKKO ajella kaikki karvat hiuksia lukuun ottamatta.taidat olla niitä pornon uhreja jotka jotenkin ovat saaneet päähänsä myös sen että karvat jotenkin vähentävät seksissä nautintoa.ajatteleppa ennen kuin alat latelemaan tällasia turhamaisia neuvoja..
et taida tietää mitä varten ihmisellä on partakarvoja?
voivat olla epäsiistin näköisiä,mutta todellisuudessa juuri karvat yläpäässä suojaavat ihmistä bakteerilta ja tartunnoilta,eivätkä muuten kutita!
sen sijaan kynityn leuan karvantyngät pistelevät ja voivat aiheuttaa jopa ihottumaan.
ajelu on työlästä ja juuri porno on saanut aikaan sen että miehet kuvittelevat että olisi PAKKO ajella kaikki partakarvat hiuksia lukuun ottamatta.
taidat olla niitä pornon uhreja jotka jotenkin ovat saaneet päähänsä myös sen että partakarvat jotenkin vähentävät seksissä nautintoa.
ajatteleppa ennen kuin alat latelemaan tällasia turhamaisia neuvoja..
En ole pornon uhri. Olen ihan itse huomannut, että seksi on parempaa ilman karvoja. Eikä minulle mitään alapään tartuntoja ole tullut enempää kuin ennen, vaikka karvat ajelen. Nimenomaan karvojen seassa muhii bakteerit ja pitkäaikaisesti niihin pinttyy kaikkia alapään eritteitä, joita ei saa täysin pois, vaikka peseekin. Ja en ole sanonut, ettei mieskin voisi ajella, vaikkei miehillä alapään karvat samalla tavalla vaikutakaan kuin naisilla, vaan olen sanonut, että miestenkin on hyvä ajella.
On luonnotonta.
Minun mielestäni mies (tai myös nainen) joka jahtaa karvatonta saattaa olla pedofiili.
Lapsenomaisen pimpan/pilin himoaja mielestäni haluaa yhdyntää alaikäisen kanssa ja kun se on laitonta,niin haluaa siis karvattoman.
Karvojen ajelu myös altistaa ihottumille ja karvatuppien tukkeutumiselle joka taas voi johtaa mm ajoksiin.
Karvoille on oma tarkoituksensa,ne suojaavat intiimialueitamme mm roskilta ja hyönteisiltä.
Karvat myös auttavat hikeä haihtumaan nopeammin,sen sijaan että hiki jäisi suoraan iholle.
Näin ollen hygienia onkin parempaa karvojen kanssa.
Toki niitä siistiä voi,varsinkin jos karvan kasvu on kovin runsasta tai viidakko kovin pitkä.
Mutta itse en ajaisi posliiniksi. Olen kerran kokeillut ja se riitti.
No pidä sinä sitten sitä alaturkkia, mutta älä puutu siihen, että minä olen karvaton Jos sinä et erota aikuisen sukupuolielimiä ja lapsen sukupuolielimiä toisistaan muun kuin karvojen perusteella, niin et ole terve. Yhtä hyvin kuin väittää, että karvattomasta tykkääminen on pedofiliaa, voi väittää, että karvaisesta tykkääminen on eläimiin sekaantumisen himoa!
Olen kanssasi samaa mieltä. Olen karvattomuuden kannalla, sekä naisten että miesten. Maku asioista ei voi kiistelleä. Nykyisin täysin luomua harvoin tapaa.
60 mittarissa..Karvat lähteneet jostain syystä(synnytykset)ei takaisin,muutamia haivenia..tykkään ilman,en ajellu ja sexsi kiinnostaa vieäkin ja kiitos tietsikan ja juttupalstojen..kaikille hyvää ja harkintaa ja omia rajoja etsien,kunnioittaen kumppania..keskustelua..
Täytin viime viikolla 60 vuotta ja sen kunniaksi miesystäväni halusi ajaa minut kokonaan karvattomaksi. Aikaisemmin olin vain bikinirajaa siistinyt. Ja niin sitten sovimme, että karvat lähtee. Ensin saksilla ja sitten partakoneella. Ja tuntui tosi seksikkäälle ajelun jälkeen. Tämän ikäisestäkin. Miesystävänkin erektio parani kun sai paljasta. Ja kyllä se tuntui minullekin hyvälle. Nyt on jo kaksi kertaa ajeltu synttärien jälkeen. Joku kehtaa täällä kirjoittaa pedofiileista, kun joku ajaa karvat. Kait sitä aikuisen naisen lapsesta erottaa.
Tällä viikolla on jumppakerhon saunailta. Saas nähdä, mitä sanovat, kun yksi posliini on tullut porukkaan lisää. Meitä taitaa olla nyt enemmistö. Kokeilkaa, kyllä ne kasvaa takaisin, jos ette pidä. Mutta veikkaan, että jatkatte ajelua.
Nämä posliinin kovimmat vastustajat eivät ole koskaan kunnolla kokeilleet. Kutinasta ja nipistelystä pääsee eroon, kun malttaa jotain kuukauden verran ajella säännöllisesti ja huolellisesti niin että iho tottuu. Suuseksi todentotta on jotain aivan ihanaa, kun ei mene karvoja hampaiden väliin. Lisäksi se on estetiikankin kannalta kivaa, ettei toisen jalkovälissä ole rämemajavaa. Kaikkialta ei karvoja tarvitse kokonaan poistaa, mutta niiltä alueilta, joilla toinen voi operoida. ;) Miehellä siis kassit ja naisella häpyhuulten ympäristö. Itsekin pidän pientä kiitorataa tuossa slaikkarin yläpuolella ja mielestäni se on kivan näköinen. Meisselikin näyttää isommalta kaiken muun lisäksi.
Minulta ajellaan kaikki laadukkaalla partakoneella (Gilette) ilman vaahtoa ja hyvin onnistuu. Ei tule näppyjä, ei punoita.
Minkku kauhistelee kuinka karvoihin tarttuu kusi, menkat ja bakteerit, mutta ei ollenkaan näköjään tule ajatelleeksi sitä, että sieltä pimpistä ne kaikki tulevat. Mikäli kauhistelet tuota suuseksin takia, niin ehkä kannattaisi sisäistää se ajatus, että niitä karvoja ei nuolla, vaan sitä pimppiä ja ilman pesua nuo kaikki pysyy silti karvattomassakin pimpissä.
Varsinkin nämä "menkat karvat" on jotenkin huvittavia, kun ihan tosissanneko te nuolette pimppiä silloin kun jollakin on menkat ja sitten vain kauhistelette verisiä karvoja? Eihän tässä voi muuta kuin nauraa.
Kutina, nipistely, kirvely ja muut moiset riippuu tosiaan ihan ihmisestä, joten turha myöskään lähteä yleistämään siihen suuntaan, että kaikista noista pääsee eroon, kun kaikki eivät välttämättä pääse. Nuo riippuu paljolti ihosta, karvan kasvusta ja paksuudesta, määrästä ja siitä millanen karvoitus nyt muutenkin sattuu kelläkin olemaan.
Ajelen tusban lisäks sääret, käsivarret, selkää, kainaloo, ja kaikkee mikä on päässy karvaseks ajanmyötä, ja heti on ollu paljon itsevarmempi ja puhtaampi olo kun muutenki hygienia A-luokkaa (pidän huolen todellakin), tullu tosi hyvii hetkii ja näin. Plus että karvattomuus sopii shokkipunasiin hiuksiin ;)
Penn* puhuu niin asiaa!!!