abc-dieetti kaveri

laihaksi....

Hei,
aion aloittaa abc-dieetin maanantaina, ja haluaisin jonkun laihduttamaan mun kanssa. Vertaistuki auttaa aina. Olisi kiva jos olisit pk-seudulta, ehkä jonkun viikon kuluttua voitais vaikka tavata. sitä ennen vaan jutella vaikka mesessä. itse olen 18 vuotias. sun iällä ei ole niin väliä mutta olisi kiva jos oltais suht saman kokoisia näin aluksi... mä oon läski ku mikä jotain 63kg ja 168cm.

olen joskus ollut paaaaaaaljon laihempi ja taas ois tavoitteena olla:)
jos kiinnostaa alkaa kokeilee mun kanssa abc-dieettii niin pistä tänne vaikka mese niin lisäilen:)

4

800

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suivaantunut

      Miksi tätä palstaa ei valvota tarpeeksi? Onko kivaa edesauttaa sitä, että nuoret kannustavat toisiaan kuolemaan? Miksi helvetissä ette tajua, että anoreksia EI OLE MIKÄÄN LAIHDUTUSKUURI, eikä se edes välttämättä sellaisesta ala. Se on ensisijaisesti äärimmäistä itseinhoa ja yksinäisyyttä, mitä ei laukaise mikään laihdutuskuuri. Siksi en tajuakaan, miksi tänne pistetään näitä "laihdutuskaverihakuilmoituksia". Se on vain väärin. Toivon todella, että tälle palstalle ei aloitettaisi näitä keskusteluja, menkää mieluummin jonnekin proanafoorumeille juttelemaan, jos on pakko.

    • suicide13
    • the girl in england

      Muuten ilmoittautuisin, 17v Espoolainen, mutta ku en asu Suomessa enää :/ Etkä oo mikään läski mutta laihduttaa jos tahdot niin kannustan. Mulla semmoset 10kg enemmän kai.. tai sitte 5kg. Ei oo vaakaa tässä huushollissa niin ei hajuakaan, mutta vaatekoko 40, tahtoo 36 tai 34.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      3035
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      119
      1245
    3. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      1047
    4. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      961
    5. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      925
    6. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      897
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      38
      871
    8. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      161
      851
    9. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      834
    10. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      784
    Aihe