Ottaako Thors mallia?

Ruotsissa lopetettiin avun maksaminen korruptoituneelle AIDS rahastolle. Kun Astrid kerta haluaa niin kopioida länsinaapuria niin milloin Suomi eroaa rauhanturvaamis tehtävistä, YK:sta sekä katkaisee kaiken kehitysavun ja muun muotoisen avun kolmannen maailman väelle?
399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Tämä on se päivä.

Äänestä

Afriikan Tähteä edelleen omilla säännöillään. Vanhan ja hyväksi havaitun lautapelin idea on löytää timantti ja sitten kiikuttaa se pikaisesti Kairoon tai Tangeriin. Astridin Tähdessä pitää afriikansarvelaisten pakoilijoide suku saada Suomeen.

Äänestä
  • Ettei vain nyt kuitenkin tykkäisi lakupojista kuten Elin Nordgren. Donner jos Gambiassa käy niin miksi ei suomenruotsalaiset naisetkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


JÄTTEBRA! kirjoitti:

Ruotsissa lopetettiin avun maksaminen korruptoituneelle AIDS rahastolle. Kun Astrid kerta haluaa niin kopioida länsinaapuria niin milloin Suomi eroaa rauhanturvaamis tehtävistä, YK:sta sekä katkaisee kaiken kehitysavun ja muun muotoisen avun kolmannen maailman väelle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu