Soittivat mulle Osuuspankista

ja sanoivat, että siirtävät mun fyffet toisaalle, kun heidän tilijärjestelmä ei kestä sitä rahamäärää?
2131
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

jäikö aamulääkkeet ottamatta ?

Äänestä
  • "Kaatumisia" sattuu vuosittain useita kertoja, tietoyhteiskunnaksi nimitetty uusi uljas bisneksen muoto yskähtelee ja onnahtelee tuon tuosta.

    Tämähän on juuri sitä mihin ihminen pystyy, paniikkia ja kaaosta haetaan, systeemit mahdollistavat jalostuneen rosvouksen ja on aivan varmaa, että rikolliset tulevat käyttämään näitä heikkouksia hyväkseen ja kuten yleisesti todetaan, ovat aina edellä suojaustoimintoihin nähden.

    Jonkinasteista sotaa siis täälläkin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Panic Button kirjoitti:

ja sanoivat, että siirtävät mun fyffet toisaalle, kun heidän tilijärjestelmä ei kestä sitä rahamäärää?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu