Loistava Vihriälä

Kelpaa kulkea pää pystyssä. Onhan hän sentään keskustalainen.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/108558-poliisi-tama-mies-otti-torkean-lahjuksen
4142
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

haastattelemaan pystypäistä ryhdikästä Vihriälää? Kyllä kepuloiset olis taas onnensa kukkuloilla.

Äänestä

-->Kaikki epäillyt ovat kiistäneet loppulausunnoissaan heihin kohdistetut rikosepäilyt.


Niin tietysti. Kaikki kepulaiset kiistävät. Jopa Nürnbergin oikeuden käynnissä löytyi natseista yksi, jonka voitiin todeta osoittavan edes jonkinlaista syyllisyyden tuntoa teoistaan. Kepulaisista ei löydy sitä yhtäkään.

Äänestä
  • mitä sanoo Väyrynen?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ControIman kirjoitti:

Kelpaa kulkea pää pystyssä. Onhan hän sentään keskustalainen.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/108558-poliisi-tama-mies-otti-torkean-lahjuksen

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu