XP-Professional

"XP-Profesional"

Mulle on jäänyt pimentoon kuinka kauan XP-Professional 1-2CPU:ta tuetaan?
En mitenkään raskisi vaihtaa.

6

606

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Vähän päälle 3v vielä. Jos aiot käyttää jatkossa Windows -merkkistä käyttöjärjestelmää niin vaihto on ajankohtaista jo keväällä kun Windows 7 SP1 64-bit Professionalin, että saat tehtyä muutostyöt helposti ja pitempään venyttämisestä ei ole hyötyjä kun kyseessä on pakko-ostos muutenkin.

      Jos et aio käyttää Windowsia jatkossa niin sitten on aika tehdä muutostöitä seuraavaa käyttöjärjestelmää varten ohjelmistoja vaihtamalla vastaaviin ja varmistamalla, että tiedostomuodot ovat standardeja. Vaihtoajankohta riippuu mihin käyttöjärjestelmään vaihtaa ja tämän julkaisusta.

      • ,.Ostaja..

        Sattu tuo sun vastaukses sopivasti silmiin, mutta.
        Mutta tuo, jota ehdotat, eli "Windows 7 SP1 64-bit Professional" ei sitten ole kait vielä valmis. Vai kuinka?
        Löytyy kyllä tuollainen.
        "Windows 7 Professional Full (F2innish) Operating system"
        Hinta 309 euroa. Tiedätkö onko tuo jotenkin huonompi? En viitsinyt tilata kun en löytänyt tuota toista.


    • jt

      Terve.Kyllä nyt on päässyt käymään niin että cpu 2 ei ole enää tuettu.Microsoft on lopettanut tuen XPlle jossa on SP1 tai SP2 tai ei SPtä ollenkaan.XP on tuettu huhtikuulle 2014 vain jos siihen asentaan Service Pack 3n.Sen saa ladattua Microsoftin sivuilta.

      • Cpu1-Sp3

        menny sekasin Cpu:t (suoritin) ja SP:t (service-packit). Kyllähän tota Win Xp:tä voi käyttää vanhoillakin prosessoreilla joissa on vaan 1 ydin. Ja jos on toi Win xp pro SP3, niin tuki tosiaan loppuu 2014.


    • ggggg<:))))

      Sori en oo hirveen hyvä näissä koneen sisus asioissa :S kertokaas mulle mulla on Packard Bell malli: Pentium 4 3000 Mhz onko siihen hyvä XP? vai pitäskö siinä olla jo windows 7 ainakin tossa on toi tarra siinä lukeepi windows xp?
      Onko tarpeeksi tehokas kone esim win 7? tai jotain sinne päin ja muutenkin onko hyvä kone?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 75
      1131
    2. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      74
      1124
    3. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      48
      1014
    4. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      968
    5. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      51
      935
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      34
      727
    7. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      49
      704
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      53
      634
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      39
      632
    10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      567
    Aihe