Miksi politikot eivät usko poliisia?
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/108650-poliisi-kuumeni-ministerin-seksikauppahaukuista-”pistaa-vihaksi”
Poliisi tyrmää Braxin puheet
4
666
Vastaukset
- van_hus
Uuden Suomen artikkelista: "Ratkaisuksi tilanteeseen ministeri Brax ehdottaa seksin ostamisen täyskieltoa. Eduskunnan lakivaliokunta käsittelee MTV3:n mukaan asiaa maaliskuussa."
Näyttää vihreillä olevan seksinmyyntikielto hakusessa eli yritetään tehdä Suomessa samat virheet kuin mitä Ruotsissa ja Norjassa jo on tehty. Mikähän siinä on, että pohjoismaiden oikeusministereillä tuntuu tuo oikeustaju olevan pahasti hakusessa. Ruotsissa oikeusministeri Beatrice Ask ehdotti värillisten kirjekuorien käyttämistä lähetettäessä haasteita seksinostokiellon rikkomisesta EPÄILYILLE, joka siellä sai täystyrmäyksen.
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9017844
Toivottavasti Vihreät saavat tulevissa vaaleissa juuri sellaisen vaalituloksen kuin ansaitsevatkin. Kyseinen puolue edustaa nykyään varsin outoja arvoja ja on mielestäni väärällä asialla sekä esimerkiksi energiapolitiikan että tässä yksilöiden oikeuksien ja erityisesti naisten tasa-arvon suhteen. Vihreiden mielestä naiset saavat itse päättää asioistaan tasan niin kauan, kun nuo päätökset ovat radikaalifeminismin aatteiden mukaisia.- 17+10
Vihreät kaivat tuollaisella toljailulla omaa poliittista hautaansa. Onneksi eivät ole seuraavassa hallituksessa, koska persut on valitettavasti pakko ottaa sinne. Veikkaan, että seuraava hallitus on Kok SDP RKP persut.
- Uutis spämmiä
Naurettavaa vähäjärkistä uutis spämmiä maikkarilta. Suomi 24 foorumilla ei moista valheellista propagandaspämmiä päästettäisi läpi mitä maikkarin uutiset suoltaa ulos. Kaikki asian tiimoilta maikkarin suoltama on perustelematonta valheellista roskaa. Vapaaehtoista seksiäkö pitäisi ruveta kieltämään, eli pitäisikö Suomen lakkauttaa perustuslaki ja ihmisoikeudet. Julkisen sanan neuvoston pitää puuttua maikkarin uutis spämmiin.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad611179- 42891
- 51651
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että325647Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116626- 51618
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 93600
- 75566
- 56564