HAMMASHOITOA

Ihmettelen itsekkin suomalaisten huonoja hampaita,Miksi hammashoito ei onnistu?Pelkkä ikenien tökkimen ei ehkä olekaan hyväksi!!
1127
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos ei oo "kiire" pääsee jonoon, joss vierähtää tovi jos toinen. Toki YKSITYISELLE saa ajan vaikka heti, mut se maksaa paljon rahaa. Toki toisissa paikoissa vierailu saa itsesuojelun heräämään. Itse olen melko tyytyväin palveluun, mutta eräs seikka tökkii pahasti, eli kun varaa ajan, niin se hoito mesta voi olla missä vaan. Oma hammaslekuri on ihan vieressä, mut sinne ei saa aikoja. Mä sitten saan ajan toiselle puolen stadia. Ihmiset juoksee ristiin hoidettavana. Ei synny sellasta OMA-HOITAJA suhdetta vaan aina saa selittää samat asiat uudelleen jauudelleen vaikka ne on siinä tietojärjestelmässä, ne ei vaan välity sieltä mihkään. Tietojen tarkistus alkaa "ja phelinnumero oli xxx xxxxxx".

Äänestä

Kommentoi aloitusta


SUOMALAISITTAIN kirjoitti:

Ihmettelen itsekkin suomalaisten huonoja hampaita,Miksi hammashoito ei onnistu?Pelkkä ikenien tökkimen ei ehkä olekaan hyväksi!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu