ROSVOJOUKKO

vittuuntunut ryssiin

27.1 Hyrylän S-market. Parkkipaikalle kaartaa musta BMV venäläisissä rekistereissä, autossa neljä miestä. Autosta nousee nuorehko mies reppuselässä ja suuntaa askeleensa s-markettiin, ottaa ostos korin, kävelee hyllyjenvälissä ja laittaa poveensa lihaliekkeitä. Kävelee kassojen ohi maksamatta, käy kello ja kultaliikkeessä pyörähtämässä, arvioimassa mahdollista tulevaa ryöstökohdetta? Menee sitten R-kioskille ja ottaa hyllystä muutaman ison suklaalevyn, laittaa povitaskuunsa ja poistuu pihalle...maksamatta jälleen. Auto poistuu parkkipaikalta. Tämä juttu on tosi, seuraavankerran minulla on kamera mukana ja seuraava juttu on kuvien kanssa.

5

670

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • bronks

      mieleesihän ei tietenkään juolahtanut mennä ilmoittamaan rosvojoukosta henkilökunnalle? vaan täälläpä manailet kuinka vittuuntunut olet ryssiin....

    • poliisit paikalle

      Siis oikeinko seurasit näitä rosvoja läpi kauppojen etkä ilmoittanut minnekään heti kun ensimmäisen tapahtuman näit????!!!!!

      • Sergei-Igor Jakolef

        Kävin mjyos alkoholiliikkeesa ja otin kallista konjamjiina pari pullokkua. Oli hjuvaa njammi daa


      • Sirkka vaan
        Sergei-Igor Jakolef kirjoitti:

        Kävin mjyos alkoholiliikkeesa ja otin kallista konjamjiina pari pullokkua. Oli hjuvaa njammi daa

        Kassoilla pitkät jonot, lähdemmekö rosvojen perään juoksemaan? kuule ennenkuin me myyjät ehdimme reagoimaan kenenkään ilmoituksiin, se rosvo on jo kaukana. Valitettavasti.


      • TARKKAILIJAVAAN
        Sirkka vaan kirjoitti:

        Kassoilla pitkät jonot, lähdemmekö rosvojen perään juoksemaan? kuule ennenkuin me myyjät ehdimme reagoimaan kenenkään ilmoituksiin, se rosvo on jo kaukana. Valitettavasti.

        Miesjoukko yritti houkutella koulutyttöä autoon
        Keskiviikko 9.2.2011 klo 10.54
        Ulkopuolinen henkilö meni väliin tilanteeseen.

        Neljä miestä yritti houkutella 14-vuotiasta tyttöä valkoiseen farmarimalliseen autoon Mäntsälässä Huvitiellä perjantaina neljän ja viiden välillä iltapäivällä. Ulkopuolinen henkilö kuitenkin puuttui tilanteeseen, eikä tyttö noussut auton kyytiin.

        Auto on poliisin tiedossa.

        Poliisi pyytää väliin mennyttä henkilöä ja muita tapahtuman nähneitä ottamaan yhteyttä numeroon 071 8735 071.

        IL


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      69
      3804
    2. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      88
      3179
    3. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      100
      2441
    4. Mikä ihme teitä savolaisia tuossa

      p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.
      Tuusniemi
      15
      1659
    5. Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä

      Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m
      Ikävä
      70
      1418
    6. Mikä tekee naisesta

      Seksikkään ja viehättävän? Entä miehestä?
      Ikävä
      98
      1290
    7. Varusmiehen kuolema

      Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä
      Kajaani
      47
      1229
    8. Mitä ajattelet rakkaastasi tällähetkellä?

      Itse haluaisin jo hänen viereen..
      Ikävä
      50
      1031
    9. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      1
      1031
    10. Huippu, kaupunki ostaa hotellin

      Hyvä juttu meillä on oma hotelli iloitsi Pirtihirmukin. Nyt vaan rekryt päälle ja uusi henkilökunta. Tarvitaan tekijöitä
      Ähtäri
      56
      1030
    Aihe