Lukeepa miltei minkä aloituksen järestään, joku tuo kyllä varmasti raiskaukset ja tappamiset esille. Masentaa, täähän on kuin pahinta painajais elokuvaa katselisi. Jättäkää välillä nuo törkeydet vähemmälle ja kirjoitelkaa rakkaudesta enemmän.
Kummallista
Mikko.
4162
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Te Gilboan vuoret, älköön teille kastetta tulko, älköön sadetta, älköön peltoja, joista anteja uhrataan. Sillä siellä on poisviskattuna sankarien kilpi, Saulin kilpi, öljyllä voitelematonna. Kaatuneitten verta, sankarien ytimiä ei Joonatanin jousi väistänyt, eikä tyhjänä palannut Saulin miekka. Saul ja Joonatan, rakkaat ja armaat, olivat elämässä ja kuolemassa erottamattomat, olivat nopeammat kuin kotkat, leijonia väkevämmät. Te Israelin tyttäret, itkekää Saulia, häntä, joka puetti teidät purppuraan ja koristeihin, joka kiinnitti pukuunne kultahelyjä.
Kuinka ovat sankarit taistelussa kaatuneet! Joonatan on surmattuna kukkuloillasi.
Minä suren sinua, veljeni Joonatan; sinä olit minulle ylen rakas. Rakkautesi oli minulle ihmeellisempi kuin naisen rakkaus.
Kuinka ovatkaan sankarit kaatuneet, kuinka ovat hukkuneet taisteluaseet!
Missä ne ny on hellarit ku joku Sebastian kysyy tosiasiaa?Täälähän ne on vaan saahan sitä tyhjäpäiltä kysellä.Nolaavat nyt kaikki hellarit nämä sivistymättömät moukat ku ei osata vastata.Hävettää heiän puolesta.taitavat olla opiskelemassa että osaisit vastata.nolo juttu,kyllä nyt pari-kolme eroavaisuutta pitäis löytyä.
Kaikella kunnioituksella sinua kohtaan,
noita asioita ei saa peittää villasella.Pitää kysyä MIKSI.
Niin kauan kun joku osaa vastata tyhjentävästi...vai mitä?
Jos niistä ei puhuta,
se on sama kun hyväksyisi kyseiset asiat.
Milloin olet nähnyt täällä rakkaudesta puhuttavan?En mie ainakaan...
Tämä palsta on törkeyden huippu ja maailma muutenkin pahaa täynnä.
LUULISI että hellari palstalla kukoistaa se rakkaus,mutta ei.
Uutisista tuleepi törkyä ja lehdistä saa samaa lukea.
On todella nykyaikana harvinaista,että jollakin on asiat hyvin.
Että joku on onnellinen,siellä syvällä sydämessä.
Sitä ei voi kukaan riistää pois,se on jokaisen ikiomaa.
Hyvää viikonloppua sinne siulle ja ämmille.
t.leahim(ent.)
Sory jos "satutin", kyllä ymmärrän sinun tuskasikin mitä olet kokenut, yleisesti vaan tuosta väkivallasta mainitsin.
Itse vien nyt kovia muutoksia elämässäni läpi, ei mulla ole muuta kuin rukoukset Jeesukselle lohtuna, se lohduttaa ja auttaa.
Kaikkea hyvää sulle, siunausta!