Kok kannatus romahti

Samalla kun saamme ihmetellä Ilkka Kanervan rikollista lahjuksen ottamista, niin samalla uutiset kertoivat kokoomuksen kannatuksen romahtamisesta, kannatus on enää 20,4 ja demarit hengittää jo niskaan. Huh huh mikä päivä kokoomukselle.
3143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jyrki Katainen loisti Matti Vanhasen kainalossa liiankin kauan, mutta eipäs loista enää. Kokovartalo Kiviniemi on sysännyt kaikki likaiset työt Jyrki Kataisen kontolla ja loistaa itse poissaolollaan, kun Eduskunnan kyselytunti televisioidaan Suomen kansalle. Kokoomuksen raju alamäki on alkanut ja SDP nousu on komeaa. Jyrki Kataisella on tukalat paikat ja tämä näkyy kaikessa hänen esiintymisessään: Tänäänkin näppynaamaisena, kun hän puoluesti Ilkka Kanervan törkeätä lahjuksenottamissyytettä medialle. Suomen kansa on tottunut näkemään hänen naamansa puuteroituna ja huulet punaiseksi maalattuna.

Äänestä
  • FANTASTISTA, FANTASTISTA!

    Äänestä

Molemmat lähtee uuteen nousuun. Demut on jo menettänyt asemansa ja pysyy siellä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Tyyris Tyllerö kirjoitti:

Samalla kun saamme ihmetellä Ilkka Kanervan rikollista lahjuksen ottamista, niin samalla uutiset kertoivat kokoomuksen kannatuksen romahtamisesta, kannatus on enää 20,4 ja demarit hengittää jo niskaan. Huh huh mikä päivä kokoomukselle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu