on samalla asiallista ja kohtikäyvää ja mielenkiintoista. Sillä on perusteltu sijansa palstalla. Hyvä!
Devoitin rento kritiikki
Hyvä kritiikki!
7313
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitä halusikin.
Mitähän rentoa siinä on, jos "kalvaa" entistä ystäväänsä lähes joka kommentissa. Tietysti se voi tyydyttää sinun kaltaisesi uteliaisuutta, että jos kuulisi taas jonkun uuden paljastuksen, kummasta hyvänsä.
paljastukset ovat valhetta.
vielä totuutta tee. Olen nähnyt henkilökohtaisesti näitä "palstakuninkaan" menettelytapoja, joten Devoit ei suinkaan sano valhetta.
Tuossa "rennossa" kommentoinnissa:
Mistä teidän keskinäiset kiistanne ja taistelunne syntyvät? Mistäpä muusta kuin haluistanne, jotka käyvät taistelua teidän ruumiissanne.
Te himoitsette, mutta jäätte vaille, kiihkon ja kateuden vallassa te vaikka riistätte hengen toisiltanne, mutta ette silti saavuta päämääräänne. Te taistelette ja iskette yhteen, mutta jäätte vaille, koska ette pyydä.
Ja vaikka pyydätte, te ette saa, koska pyydätte väärässä tarkoituksessa, kuluttaaksenne kaiken mielihaluissanne.
Ja yksi näistä mielihaluista on tämä, ja siinä on myös totuus siitä miten helposti ihminen otetaan vastaan kun hän tulee itse etunenässä, kärkihahmona tuomaan sanaa.
Minä olen tullut Isäni nimissä, ettekä te ota minua vastaan. Mutta jos joku toinen tulee omissa nimissään, silloin te kyllä olette vastaanottavaisia.
Kuinka te voisittekaan uskoa! Te kärkytte kunniaa toisiltanne ettekä etsi sitä kunniaa, joka tulee yhdeltä ja ainoalta Jumalalta.
sinulle
"kiihkon ja kateuden vallassa te vaikka riistätte hengen toisiltanne"
sitä samaa kiihkomieltä sinäkin juuri viestilläsi tulit "yläilmoista" nakkelemaan. Että näin.
Yhtä rento kuin minäkin olen.