Ior Bock ja Atlantis

Tämä saatanan hurri väitti että Atlantis on sijainnut Etelä-Suomessa. Pitäneekö paikkaansa!?
4343
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

veden alla. Bock oli sadunkertoja,jolla oli sen mukainen mielikuvitus.

Äänestä
  • Bock teki julkisen läpimurron ilmoittamalla juovansa omaa spermaansa joka ikinen aamu. Tämä kertoo kaiken oleellisen Bockin mielikuvituksen rajattomuudesta.

    Äänestä

  • rajaton järjettömyys kirjoitti:

    Bock teki julkisen läpimurron ilmoittamalla juovansa omaa spermaansa joka ikinen aamu. Tämä kertoo kaiken oleellisen Bockin mielikuvituksen rajattomuudesta.

    Bock teki julkisen läpimurron Suomenlinnan oppaana.

    Spermanjuontia eli seminofagiaa pidetään kaikkien uskonnollisten rituaalien juurena. Meidän evankelisluterilaisessa kirkossamme sitä edustaa öylättileivän syönti. Annat Bockille aivan liikaa kredittiä, jos pidät häntä kyseisen rituaalin luojana.

    Äänestä

Ei pidä paikkansa. Bockin perheen saagan mukaan sana "Atlantis" on yksinkertaisesti synonyymi jääkaudelle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ahnenebe kirjoitti:

Tämä saatanan hurri väitti että Atlantis on sijainnut Etelä-Suomessa. Pitäneekö paikkaansa!?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu