Sopalla ja kahvilla ääniä

Demarit on Helsingissäkin taas liikkeellä tyrkyttämässä hernesoppaansa ja kahvia. Minun ääntäni ei ruoan murusilla osteta. Tämä tiedoksi riistäjädemareille. Menisivät ennemmin jakelemaan tuota ruokaansa ruokajonoon. Siellä on tarvitsevia, jotka ei demareita kiinnosta rahtusen vertaa.
285
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Minkälaista mahtaa olla demarirokka ? Onkohan edes sattumia pudonnut mukaan kenttäkeittiön pataan vai liikutaanko aivan liemiruokalinjalla ?
Köyhille ja vähävaraisille maistuisi varmaan oikein kunnollinen lihalla terästetty vaalirokka. Saisi kerrankin syödä kunnon ruokaa. Vaalirokka ei tietenkään takaa yhtään ääntä' tulevissa vaaleissa, mutta onpahan ilmassa kuitenkin yritystä parempaan...

Äänestä
  • Np hernerokan jakelussa eivät ainakaan riko lakia. Demarien vaalitilaisuudessa meni vähän niin kuin oman käden oikeuteen, kun eivät olleet kysyneet muusikolta, haluaako muusikko tulla leimatuksia demareihin. No ei halunnut ja demarit joutui lopettamaan tämän muusikon rokin rämpyttämisen vaalitilausuudessaan.

    Tulee mieleen tämä Jungeri, joka rikkoi tekijänoikeuslakia ollessaan Ylen suurin pomo. Aika suuri moka, kun Ylen pomolle tekijänoikeuslain pitäisi olla tärkein laki, jota ei rikota. Tällä oli varmasti vaikutusta myös siihen, että potkaisivat Jungerin pihalle.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juankosken pka kirjoitti:

Demarit on Helsingissäkin taas liikkeellä tyrkyttämässä hernesoppaansa ja kahvia. Minun ääntäni ei ruoan murusilla osteta. Tämä tiedoksi riistäjädemareille. Menisivät ennemmin jakelemaan tuota ruokaansa ruokajonoon. Siellä on tarvitsevia, jotka ei demareita kiinnosta rahtusen vertaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu