Yleisradion Ajankohtaisen kakkosen toimittajan saama tuomio kansanedustaja Pekka Vilkunan (KEPU) kunnian loukkaamisesta kaatui Turun hovioikeudessa. Juttu liittyi keskusteluun siitä, tapahtuiko eduskunnassa seksuaalista häirintää.
Mahtaa KEPUleita ja KEPUli Vilkunaa v-tuttaa. :)
Pekka Vilkunalle (KEPU) tappio Hovioikeudessa
4
120
Vastaukset
- Vilkuna äimänkäkenä
vähäksi aikaa ja kohta ei auta anteeksi pyynnöt edes Kallilta. Kepulaisille käytöstavat on aina ollut vaikeita, omalla tilalla ja pikku kylissään ovat oppineet elämään kuin sika vatukossa, mutta samat tavat ei toimi sivistyneissä puitteissa. Sama koski muuten vaalirahoitustakin.
- känä.
Sai juuri kiinni oravan ja raiskasin sen.
- Pumppuveikko
kotkottaa kana-Aulis. Siellä se ryssä-ernesto jo odottaa paskasuoli ratillaan hoonaajaa. hoh, hoh, hoooooo, olet niitä hulluista hullumpia punikkeja. Maanisdepressiivisiä.
- Kiitos Luojan
Onneksi olkoon YLE, kepulaisilla ei ole puhtaat jauhot pussissa, niin he yrittävät kaikin keinoin puuttua sanavapauteen ja jopa yleiseen keskusteluun. Kepulaisten likapyykkiä ei saisi pestä julkisuudessa muutoin, kuin Arto Nybergin valkopesulassa sunnnuntai-iltaisin. Niin kuin muistamme Anneli Jäätteenmäen likapyykkikin valkaistiin tässä samaisessa ohjelmassa. Yksi asia on varmaa, eduskunnassamme ovat naiset kohdanneet seksuaalista härintää ja tämä on aivan yleistä yhteiskunnassamme ja työpaikoilla. Johtajat määrää tahdin, miten tämä Keskon johtajakin on mittaillut Mari Kiviniemen vartaloa seksuaaliseen käyttöön sopivana ja nussittavana?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Turussa Varissuolla bussikuski ajoi lapsen yli lapsi kuoli
Poliisi " Epäilee " kuskia törkeästä liikenneturvallisuuden vaarantamisesta ja törkeästä kuolemantuottamuksesta.4323173Missä kokoomuksen naiset?
Hähmäistä ukkotarinaa kuultu koko viikonloppu. Kukaan ei ole kokoomuksessa edes yrittänyt pitää naisten puolta. Jopa02300IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk1122251Finland is now Petter place
Audin B-ryhmän ralliautolla saatiin kansa voimaan hyvin. Kiitos kokoomus huumoripläjäyksestä.22055Martina Aitolehden Victoria-tytär, 16, tietää riskit - Teki silti yllättävän päätöksen
Victoria Eerikäinen on Martina Aitolehden ja Esko Eerikäisen tytär. Hän on yksi Nepot-sarjan tähdistä. Sarjan kuvausten181964- 1771953
Ilman Stadia Suomessa ei olisi kunnon lihajalosteita
HK, Helsingin makkaratehdas, Votkin, mitä näitä nyt onkaan. Böndellä ei ole kunnollisia jalostajia.1111694Apostolit kastoivat eri tavalla kuin kirkko
Raamatussa on kaksi ristiriitaista kastekaavaa. Toinen ei voi olla oikea. Kumpi on alkuperäinen? "Menkää siis ja tehkää4591318- 1491280
Vastuunkantoa
Nyt kun Ähtäri on historiansa pahimmassa kriisissä, päättäjä luikkii perunakellariin: "Eronpyyntö kaupunginvaltuuston pu551180