Massia.fi yrityksestä

lasku myöhässä, lähettivät tiukkasävyisen tekstarin ja perintätoimia väläyttelivät. Miten kyseinen yritys toimii, eli jos lasku menee perintään, suostuvatko maksusuunnitelmiin tmv?
9641
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

En ole ikinä saanut heiltä laina. Mutta olen onnistunut samaan lähes kaikista muista firmoista lainaa (onneks en enää), ja kaikki perintätoimistot ovat suostuneet maksusuunitelmiin.

Äänestä

Myy akkasi ja kämppäsi ja kissasi ja koirasi ja autosi yms... ja katso sitten....

Äänestä

kanssa ensiksi tuollainen viesti. Sitten uhkasivat tulla kotiin ja tulivathan ne sitten lopulta. Eivät kyllä mitään tehneet vaikka isokokoisia kavereita olivatkin. Sanoivat lopuksi että hakkaavat seuraavalla kerralla kädet poikki niin on vaikeampaa hakea vippiä jos ei maksa ajallaan...

Tästä kyllä jo aikaa.

Äänestä
  • ? Perintätoimet pitää hoitaa kirjeitse/puhelimella. Ei kotiovelle saa tulla( hyvä perintätapa ennen kaikkea)

    Äänestä

  • yyh?+ kirjoitti:

    ? Perintätoimet pitää hoitaa kirjeitse/puhelimella. Ei kotiovelle saa tulla( hyvä perintätapa ennen kaikkea)

    mä vaan heitän läppää, tärkeintä on mainostaa massia.fi palvelua, joka on mun työnantajani

    Äänestä

  • pelokasmies kirjoitti:

    mä vaan heitän läppää, tärkeintä on mainostaa massia.fi palvelua, joka on mun työnantajani

    Hyvä perintätapa ei estä kotiovelle tulemista.

    Äänestä

  • vaan vouti apureineen tuli peräämään saatavia.

    Äänestä

  • Suatava kirjoitti:

    vaan vouti apureineen tuli peräämään saatavia.

    www.lainahaku.com

    Äänestä

  • pelokasmies kirjoitti:

    mä vaan heitän läppää, tärkeintä on mainostaa massia.fi palvelua, joka on mun työnantajani

    Tiedätkö millä "työnantajasi" palkkasi maksaa? Se maksaa ihmisten puheluilla, sillä 140 euora kielletään ensin ja ilmoitetaan "saatta 70 €" ja lopulta sekin evätään. Firma ei siis olekaan vippiyritys vaan puhelinmaksuilla elävä yritys.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


raha-asiat?`´´´ kirjoitti:

lasku myöhässä, lähettivät tiukkasävyisen tekstarin ja perintätoimia väläyttelivät. Miten kyseinen yritys toimii, eli jos lasku menee perintään, suostuvatko maksusuunnitelmiin tmv?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu