Hei Te tällä palstalla lukevat ja kirjoittavat ihmiset, jotka tunnette kuka ja mikä on E.K Järvenpää niminen henkilö, voisitteko kertoa hänen yleisiä julkisia taustojaan, taustatietoja Suomen Senioripuolueessa?
Onko hän puolueen jäsen ja onko hän miten puolueen toiminnassa mukana?
Kyselen siksi, koska esimerkiksi minuun ja kirjoittamiini asioihin kohdistunut kritiikki ei ole ollut oikeaa kritiikkiä vaan se on ollut "ohjausta siihen, että kukaan ei saisi äänestää minua".
Mielenkiintoinen ja uskoakseni teitä kaikkia kiinnostava tosiasia on, että pystyn todistamaan kaiken eli miten milläkin suoralla ratkaisulla saadaan jokin nykyinen merkittävä eläkeläisten ongelma ratkaistua.
Täällä on kirjoitettu, että YLE ei julkaise Suomen Senioripuolueen kirjoituksia, väitän syyksi siihen sellaista, josta olen jo kirjoittanut aiemminkin täällä, että Suomen Senioripuolueella on laaja vaatimus lista, jota he eivät osaa kukaan toteuttaa. Kyllä YLE:n kokenut politiikan toimitus sen saman ymmärtää kuin minäkin, että paljon "huutoa tyhjästä" eikä yhtään keinoa miten saavuttaa puolueohjelman laajat tavoitteet ja vaatimukset. Minä tiedän tasan tarkkaan miten kyseiset laajat tavoitteet ja vaatimukset saadaan toteutettua. Minä pääsen YLE:n vaaliohjelmiin kertomaan niistä suurelle yleisölle, joten ehkä te sitten viimeistään uskotte minua.
Katsotaan yhdessä mielenkiinnolla millainen on ensimmäinen kommentti, joka tuohon alapuolelle ilmestyy.
Terveisin
Timo Koivistoinen
sijoitusasiantuntija
Gsm 044-9135913
[email protected]
-
Kuka ja mikä on E.K Järvenpää niminen henkilö?
5
234
Vastaukset
- Timo Koivistoinen
---------------------
Taustatietoni:
http://fi.linkedin.com/pub/timo-koivistoinen/18/4A1/76B
http://www.maailmantalous.fi
Oman blogin osoite
http://timokoivistoinen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Nimi
Timo Koivistoinen
--------------------------- - E.K Järvenpää
E.K Järvenpää
- Seniori 72 vuotta
Keskustellaan myös E.K Järvenpää ihmisestä
Ymmärrätkö kestävän rahoituspohjan eläkkeiden indeksi korotuksille vai laitatko jälleen jonkun ihmisiä harhaanjohtavan lausahduksen vastaukseksi?
1,5 miljoonaa eläkeläistä saa vaikka koko eduskunnan muutettua niin halutessaan, mutta sinuun he pettyvät, koska mitää toimivaa ratkaisua sinulta ei ole koskaan löytynyt.
Timo Koivistoinen on oikeassa.
.- E.K Järvenpää
Katso googlesta tai www.senioripuolue.fi
Nämä yksinkertaisemmat asiat pitää kaikkien ehdokkaiden hallita. - Timo Koivistoinen
E.K Järvenpää kirjoitti:
Katso googlesta tai www.senioripuolue.fi
Nämä yksinkertaisemmat asiat pitää kaikkien ehdokkaiden hallita.Realismi puuttuu ajattelustasi. Ehdokkailla pitää olla ratkaisut, muuten äänestäjät kokevat karvaan pettymyksen, koska neljä vuotta menee jälleen hukkaan, eikä ongelma korjaannu, poistu.
Senioripuolueella on pelkkä lista vaatimuksia, mutta ei yhtään keinoa niiden saavuttamiseksi.
YKSINKERTAINEN ASIA, JOKA KAIKKIEN EHDOKKAIDEN TULEE HALLITA ON RATKAISUT ONGELMIIN.
MUUTEN EDUSKUNTAAN VALITAAN JÄLLEEN NELJÄKSI VUODEKSI VÄÄRIÄ IHMISIÄ ISTUMAAN.
Taustatietojani, opiskelujani, työ- ja yrityskokemustani, luottamustehtäviä
http://fi.linkedin.com/pub/timo-koivistoinen/18/4A1/76B
Uusi Suomi puheenvuoro blogissani suoria ratkaisuja:
http://timokoivistoinen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/
Vaalisivut toistaiseksi, mutta sisältö muuttuu pian
http://www.timokoivistoinen.fi
http://www.koivistoinen.fi
http://www.maailmantalous.fi
http://www.worldeconomy.fi
1,5 miljoonaa eläkeläistä ja Timo Koivistoinen korjaa heidän ongelmat, kuten esimerkiksi taitetun indeksin ja luo sille kestävän rahoituspohjan.
-
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?631241Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11890Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75815Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.86676- 53644
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs46564Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt36564Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36534Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot118520Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43513