Huolimatta, että olen Kokoomuksen kannattaja vaadin Kokoomuksen edustajilta ryhtiä toimintaan. Tämä Ilkka Kanervan tapaus, vaikka ei ole vielä oikeudessa käsitelty pitää poistaa päiväjärjestyksestä.
Riittävä peruste on: MIES ON KERRAN AIHELLISESTI EROTETTU VALTIONEUVOSTOSTA.
Riittävä peruste on: MIES ON KERRAN AIHELLISESTI EROTETTU VALTIONEUVOSTOSTA.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Tietysti oikeus päättää, mutta läntisissä demokratioissa ehdokas itse vetäytyisi ehdokkuudesta.
Onhan näitä muitakin kummallisuuksia. Paavo Väyrysen on saanut jatkaa kuin mitään ei olisi tapahtunut (veljeily KGB:n agentin kanssa). Parlamentin ehdokkuus puhumattakaan ministerin postissa ei muualla olisi tullut kysymykseen Väyrysen tapauksessa . Myös Juhantalon tapaus muistuu mieleen, jonka äänestäjät äänesti kuitenkin edudskuntaan huolimata valtakunnan oikeusasiasta.
Ne mainitsemasi eivät ole Kokoomuksen edustajia vaan Suomen Keskustan. Haluatko, että Kokoomus saa myös sellaisen kyseenalaisen maineen, minkä Keskusta on ansaitusti omien edustajiensa toimilla puolueellen hankkinut?
Lukekaa nyt siellä puoluetoimistossa 4.2.2011 Hesarin sivun A8 tekstit (reilut puoli sivua) ja tehkää kiireesti johtopäätökset. Tätä hörhöä ei Kokoomus enää tarvitse!
Ostakaa Removaxia, niin korvat aukeaa!
Pitäkää vaan Kanervat Tiurat Katajat Kokoomuksen riveissä !
Vaalien alla on turha esittää jotain mitä ei ole.
Kokoomus on epärehellisten niljakkeiden Puolue. Pitäkää se sellaisena !
Pitääkö sinne puoluetoimistoon tuoda Removaxia?
Joo, kyllä on tarpeen poistaa se Kanerva kokoomuksen listoilta, ainakin pitää siirtää Kepun ehdokkaaksi.
Kokoomuksen nimeksi sopisi paremmin kansallinen sekoomus!