Jääkiekkokulttuuria

Vaikka Tepsi on ollut sarjataulukon hännillä niin yleisöä tänäänkin yli 5700. Se kertoo jotain kiekkokulttuurista. Esim Jyväskylässä ei ole ollut milloinkaan noin paljon katsojia.
4306
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

joka kolmannessa penkissä istuja.

Äänestä

turkulaisuudesta, että n. 6000:lle katselijalle pitää rakentaa lähes 15 000 vetävä halli. On itseasiassa ihme, että mestaruuden jälkeen edes nuo 5700 mahtuu enää noinkin pieneksi käyneeseen viljasiiloon.

Äänestä
  • ovat senveraan leveitä ihmisiä viimevuoden mestaruudesta ,ettei mahdu kuin joka kolmannelle penkille. Tämä talvihan on mennyt kivasti muutenkin . Ipakaan ei ole enään viimeinen ,ja sillä on sentää 1,1 mioj. velkaa . Pyrkikää TPSläiset samaan

    Äänestä

  • jhgfd kirjoitti:

    ovat senveraan leveitä ihmisiä viimevuoden mestaruudesta ,ettei mahdu kuin joka kolmannelle penkille. Tämä talvihan on mennyt kivasti muutenkin . Ipakaan ei ole enään viimeinen ,ja sillä on sentää 1,1 mioj. velkaa . Pyrkikää TPSläiset samaan

    tuntuu ensitalvena ,että on paljon katsojia kun tupataan Impivaaraan tai Varissuolle katsomaan Mestispelejä.
    Jää nykyinen Messukäyttöön sitten.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Asian Tuntija kirjoitti:

Vaikka Tepsi on ollut sarjataulukon hännillä niin yleisöä tänäänkin yli 5700. Se kertoo jotain kiekkokulttuurista. Esim Jyväskylässä ei ole ollut milloinkaan noin paljon katsojia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu