Opiskelen lähihoitajaksi aikuiskoulutuksessa. Teen portfoliota päihdesairauksista(alkoholi,yleisimmät huumeet).
Tarvitsisin vähän apua kohtaan ; asiakkaan kokemus sairaudesta,miten sairaus vaikuttaa arkipäivään ja toimintakykyyn?
Voit myös kertoa läheisen näkökulman asiaan.
Vaikka tämä onkin julkinen palsta, käsittelen silti aineiston luottamuksellisesti.
Kiitos!
-Nina-
Päihdesairaudet
3
892
Vastaukset
- Huume on sairautta
kaikki pitkäaikaissairaudet johtuvat huumeesta. Sairaalat tyhjiksi ja sairaat vankilaan kuolemaan!!!
Saatanan kannabistitit tämä on viimeinen pisara!!! Helvetin huorat ja hinttarit, PERSEHINTTARIT!!!!!!!!
Etkö saatana ymmärrä, että kaikki heikkous on huumetta ja heikot pitää lopettaa. Vankileirit lappiin ja sinne kaikki epäisänmaalliset, saamelaiset, ruotsalaiset, ulkomaalaiset, narkkarit, huorat, typerykset, rumat, laiskat ja tummatukkaiset.
Perustuslaki uudestaan ja kaikki ihmisoikeudet alistettava poliisin päätäntävaltaan.- _kissanne
ja _kissa toivoo että siivoat suusi, huumenisti!
Huumeettomat eivät puhu tuolla tavalla!
Ole hyvä ja poista itse tyhmä viestisi!
Ainut viisas ajatuksesi on että huume aiheuttaa liian paljon sairauksia.
Ja lisäisin että vain ongelmia.
Huumeet eivät poista mitään ongelmia, ujoutta eikä yksinäisyyttä vaan tuo järkyttävän paljon pahaa tilalle. Aivan sääliksi käy lapsia.
Toivottavasti sheriffi näyttää taitonsa ja tekee tuolle viestille tarvittavat toimenpiteet :
Heikkous Huume on sairautta 4.2.2011 13:26
- _kissanne
En oikeesti usko tuohon. Tuskin kukaan itseänsä arvostava opiskelija kyselee täällä tuollaisia.
Huume-sairaat varastaa ja myy tietokoneita he eivät niitä omista, kait sen ymmärrät?
Ei varmasti myöskään alkoholistit välitä tietokoneista tai netistä niillä on sillan alla ihan omat meiningit.
Mutta jos tahdot jotain oikeata tietoa huumeista ja niiden vaikutuksista, niin ehdotan että sinun kannattaa lukea panii_kissan ja _kissan ja sho_kissan kirjoitukset. Ne ovat enemmän totta kuin kukaan professori voi koskaan lukea mistään kirjoista, koska se on oikeasti totta ja elettyä elämää huume-maailmassa!
Ja olin ihan huumeeton, mutta kännissä eli ei ihan päihteettömästi, mutta pieni mieli ihmetyksiä täynnä.
Onnea opiskeluusi, olkoon se sitten mitä tahansa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti25045426Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3511284Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy21810924Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369741Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858558Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2326554Pirjo sanoi Esalle
Painu sinä Esa hevonvittuun... johon Esa? Laittakaapa ehdotuksia. # ==================== # APUFUNKTIO: satunnainen kok03230Jos mä joisin
Itteni känniin nyt, voi olla että mä tunnustaisin sulle kuinka ihastunut oon ollu suhun viimeiset 2 vuotta. Eikä mua pys302269- 401817
Koulu-uhkaus.
Meinaatteko päästää lapsenne kouluun, niin kauan kun tämä uhkaaja siellä myös on? Tekijä on kaikilla tiedossa.261550