kävin saunassa :-DDD mahtiolo
Menkää muutkin kynnelle kykenevät...heh....
Menkää muutkin kynnelle kykenevät...heh....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
On se vaan kiva käydä saunassa etenkin kun on edes pieni hiki jo valmiiksi päällä. Iso sauna ja tietty kuivilla koivuhaloilla lämmitetty. Vaan eihän toki sauna katso millä puilla se lämmitetään.
Töiden jälkeen kävin kelkassa metsässä ajelemassa koiranjuoksuttamisreitit, koira se vaan jaksaa juosta perässä vaikka ikää hänelläkin on, lapioin ja kolasin tallien edestä lunta ja puskin ne mönkkärillä pois. Tahtoo vaan käydä ongelmaksi se, että pitää ne lumet työntää aika etäs. No tilaa riittää ja linkomies tekee lisää. Enää vaan ei tuo mönkkärin alueaura oikein jaksa heittää lunta korkeille penkoille vaan pitää työntää sitä lunta edessä tuonne rinteelle alamäkeen. Lingolla kun ei mahdu aukaisemaan kaikkia reittejä pensaiden ja puiden vuoksi.
omistajilla on asuinympäristön kanssa muutenkin työtä ja nyt tämä lumenpaljous vielä lisänä. Tietysti koiraakin pitää ajatella, ettei sen tarvitse ihan kotinurkalle asioillaankin käydä.
Mönkijä on kyllä hyvä apuväline niin talvella kuin kesällä. Mukavahan näillä nykypäivän välineillä on liikuskellakin ja kierrellä katsellen maisemiakin ihan huvikseen vapaapäivinään.
Saunasta tulin myös juuri. Haloillahan minäkin lämmityspuolen hoitelen, kun tuo sähkösauna ei oikein enää tunnu miltään opittuamme puilla lämmitettävään kunnon saunaan. On se löyly niin makeaa ja erilaista.
kun sain äsken sähköpostiviestin, eräs seurakaveri on lumileirillä Pohjois-Italiassa! No sovitut asiat ovat sovittuja mutta jonkun verran täälläkin on lunta. Pari metriä ainakin mihin linkomies on lingonnut. Piti kaverillekin laittaa sähköpostiviesti takaisin kuvan kera, tuossa juuri tänään otin valokuvan lumipenkasta missä koira antaa mittasuhteet.
hienoa...
Just kävin ja nyt on taas kiva köllötellä:)
Haluatko oikesti riidellä?
ei ole ei! Hyhkyn talon talkkari juttelee sen nimissä.. Tupulla ei ole muuta, kuin muisto entisestä miehestään, joka lähti, koska tupu ei voinut saada lapsia! Siinä sinulle tupuliinu! Ja minulla on myös kuvia sinusta. ;-)) Vittuile mulle, mää vittuilen sulle? Niin se menee.
psykoosissa?
mahtavaa paskaa.
suoraan kuormasta:) niinkö?
no ei ehken sentään.
olethan silkka sontaläjä!
Löyhkäävän tuoreesta huuhaa-tunkiosta lapioitua.
nousee sun pää!