Jaakonsaari liputtaa Olli Rehn'iä

Liisa Jaakonsaari pitää selvänä, että jos Olli Rehn lähtee ehdokkaaksi, niin hän hakkaa Sauli Niinistön. Hyvä Olli, hyvä Keskusta. Faktat, olkaa hyvä:



http://www.kaleva.fi/uutiset/jaakonsaari-rehn-vahva-presidentti-ehdokas/886982
7227
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Taitavana taktikkona Jaakonsaari asettaa Niinistön ja Rehnin vastakkain. Toinen valitaan toiselle kierrokselle demarien ehdokasta vastaan, jolloin hävinnyt "porvariosapuoli" kostaa toiselle äänestämällä demaria.

Äänestä

Olli on harvinaisen fiksu mies. Minusta eri sarjassa, mitä arvaamaton ja oikukas, tuulella käypä Niinistö. Jos Rehn on ehdokkaana, niin äänestän häntä ilman muuta.

Äänestä

[3] Alkuperäinen Liisan lista oli Jaakonsaaren työministerinä Ulpu Iivarilla teetyttämä luettelo toimittajista, jotka kirjoittavat negatiivisesti SDP:stä. Listaa pidettiin 1930-luvun työantajien mustien listojen toisintoja.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Liisa_Jaakonsaari

Äänestä

ehdokkaakseen. Neuvostokepu ja suomalainen sosialisimi yhtyy kepussa ja demareissa.

Äänestä

Jaakonsaarikin on huomannut, että koko punikkipopulaatiosta, ei löydy mitat täyttävää syöttilästä.

Äänestä
  • Syöttiläät ovat 100 prosenttisesti kepulaisia.

    Äänestä

...suusta. Kuten tämäkin:"kevään vaalit ovat merkittävimmät sodan jälkeen."
Paskan tärkeän itsensä ihailijan ja narsisti sössöttäjän "suuri oivallus". Seköhän tekee vaalit sodanjälkeisistä merkittävimmäksi, kun Niinistö ei ole enää ehdokkaana..

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Controlman kirjoitti:

Liisa Jaakonsaari pitää selvänä, että jos Olli Rehn lähtee ehdokkaaksi, niin hän hakkaa Sauli Niinistön. Hyvä Olli, hyvä Keskusta. Faktat, olkaa hyvä:



http://www.kaleva.fi/uutiset/jaakonsaari-rehn-vahva-presidentti-ehdokas/886982

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu